Уряд запровадив надзвичайну ситуацію: чим відрізняється надзвичайний стан від надзвичайної ситуації

Уряд запровадив надзвичайну ситуацію: чим відрізняється надзвичайний стан від надзвичайної ситуації

Уряд запровадив надзвичайну ситуацію: чим відрізняється надзвичайний стан від надзвичайної ситуації оригінал

Ще на 30 днів продовжив карантин в Україні Кабінет міністрів. На додачу по всій країні запровадили надзвичайну ситуацію, про що Уряд попросило Міністерство внутрішніх справ.

«З метою призначення керівника з ліквідації наслідків медикобіологічної надзвичайної ситуації природного характеру державногго рівня, а також переведення єдиної державної системи цивільного захисту в режим надзвичайної ситуації. Тобто ми пропонуємо зараз рішенням уряду ввести режим надзвичайної ситуації по всій державі», - сказав Міністр Внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Рішення запровадження надзвичайної ситуації ухвалили одноголосно. І плутати її не слід з надзвичайним станом, просить прем’єр Денис Шмигаль. Це різні речі. В чому відмінність - розбиралася Дар’я Проказа.

Надзвичайний стан і надзвичайна ситуація - поняття не тотожні. Надзвичайну ситуaцію запроваджують на території, щоб ліквідувати наслідки пригод, наприклад, епідемії чи техногенної катастрофи. Надзвичайна ситуація - не обмежує прав громадян. Влада має створити штаб з ліквідації пригоди. Він - може залучати будь-які держустанови до роботи, запроваджувати карантин, обмежувати рух транспорту і мусить дезінфікувати об`єкти й територію і забезпечувати роботу медичних установ.

Надзвичайна ситуація:

1. Запровадження під час епідемій чи техногенних катастроф

2. Створити штаб з ліквідації

3. Залучати будь-які держструктури

4. Режим карантину

5. Обмеження руху транспорту

6. Дезінфекція об`єктів та територій

7. Забезпечити роботу медиків

Надзвичайний стан - на відміну від надзвичайної ситуації - обмежує конституційні права громадян і надає додаткові повноваження владі.

Наприклад, держава може заборонити громадянам пересуватися країною чи певною її територією, встановити особливий режим в’їзду та виїзду. Також може обмежити рух транспорту і посилити охорону громадського порядку - наприклад, запровадити комендантську годину та перевірку документів і речей громадян. Під час надзвичайного стану - забороняють масові заходи і страйки. За рішенням держави, також можуть забрати вашу власність - наприклад, автомобіль - на користь держави. А додатково - ще й запровадити особливий розподіл харчів і товарів першої потреби. А підприємства влада може змусити змінити графік роботи і виробляти продукцію, необхідну в умовах надзвичайного стану, як-От антисептики чи маски.

Надзвичайний стан:

1. Особливий режиму в’їзду і виїзду

2. Обмеження руху транспорту

3. Посилення охорони громадського порядку

4. Заборона масових заходів та страйків

5. Примусове відчуження або вилучення майна

6. Розподіл продуктів та товарів

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди