Що таке зарин і як розпізнати хімічну атаку

Що таке зарин і як розпізнати хімічну атаку

Важливо
Що таке зарин і як розпізнати хімічну атаку

Спеціалісти з InformNapalm повідомили про можливе використання зарину (з військовою метою його застосовують як бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії) у тих містах, де окупанти не можуть прорвати оборону.

Про це повідомив Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони. Так, за даними розвідки InformNapalm, 17 березня офіцери РФ, які воюють в Україні, отримали ін'єкцію Pralidoxime (антидот фосфороорганічних сполук). А 20 березня командний склад Збройних сил Росії отримав ампули з атропіном (антидот при хімотруєннях)

Гліб Репіч, кандидат хімічних наук, викладач хімії в Атмосферній школі пояснив в ефірі Суспільного, як розпізнати хімічну атаку і як він неї захиститися.

Що таке зарин і в чому його небезпека

З розпізнаванням хімічної атаки є велика проблема, тому що сучасні хімічні атаки відрізняються від тих, які були під час Першої світової, коли люди наступали, а там клуби газу.

Зараз такого немає. Зарин — це нервово-паралітична речовина, це не газ, а речовина без кольору, без запаху, яка є леткою (Леткі органічні речовини – органічні речовини, які мають досить високий тиск пари за нормальних умов, щоб у значних концентраціях потрапляти у довкілля (приміщення, атмосферу).

Вона може уражати людину як при потраплянні безпосередньо на шкіру, так і при вдиханні випарів.

Ця речовина є смертельною — навіть потрапляння однієї маленької краплини на шкіру може бути достатньо для того, щоб людина померла.

У Сирії люди не розуміли, що почалась хімічна атака

Досвід Сирії, коли російська армія використовувала нервово-паралітичні речовини, показав, що люди не розуміли, що почалась хімічна атака до того моменту, коли в них вже не починалися симптоми. Тому це і є велика проблема.

Читайте також: Від Сирії до "Новічка". Що ми знаємо про застосування РФ хімічної зброї та наскільки це ефективно

Сигнал хімічної атаки — один гудок короткий, а другий довгий

Є декілька методів, факторів, по яких ви можете дізнатись про те, що почалась хімічна атака. По-перше, це сигнал хімічної атаки. Він такий як і сирена повітряної тривоги, тільки – один гудок короткий, а другий довгий.

По друге, треба розуміти, що сигнал хімічної тривоги подадуть тоді, коли вже буде виявлена хімічна атака. Коли підрозділи ДСНС або військові виявлять цю загрозу за допомогою газохімічних індексаторів.

Доставляється хімічна зброя за допомогою ракет (крилаті або балістичні), снарядів артилерійських, але вони відрізняються від звичайних. Звичайні вибухають сильно, руйнують будівлю і вбивають людей за рахунок вибуху. Хімічні ракети вибухають слабше. Звук вибуху слабкий, тому що вони створені не для руйнування, а для того, щоб розбризкети зарин у вигляді аерозолю. Тому характер вибухів теж може свідчити про те, що щось тут не так.

Масова загибель малих тварин, птахів і комах — ознака хімічної атаки

Третій важливий фактор, який помічали також люди і в Сирії: масова загибель малих тварин, птахів і комах, тому що ці тварини мають малу масу тіла і будуть гинути першими, ще до того, поки люди почнуть мати симптоми.

Останній фактор – масовий прояв ознак отруєння нервово-паралітичними речовинами у людей. Перша ознака, яка майже завжди виявляється – це міоз, звуження зіниць. Це відбувається, коли людина вдихає випари зарину. Друге – сіпання м'язів на тих ділянках тіла, куди потрапили найдрібніші частки зарину. Третє – загальна слабкість, млявість. Важливий фактор ще – сльозотеча, слиновиділення, течі з носа. Якщо це важке отруєння, то: втрата свідомості, піна з рота, зупинка дихання і смерть.

У першу чергу це ефективна зброя для знищення мирного населення, бо щільність військових не така, як була у попередні війни, немає як такої лінії фронту і таке інше.

Як захиститись

Якщо людина без захисту опиниться в епіцентрі ураження бойової хімічної речовини, то шансів вижити немає. Менш ніж за хвилину вона втратить свідомість, почнуться конвульсії і смерть.

Але якщо не потрапити в центр ураження, то вижити досить великі шанси. Головне — не опинитися на відкритій місцевості.

Ідеальний варіант – бомбосховище, штатне бомбосховище з системою фільтрації повітря, або метрополітен. Але навіть квартира може стати досить гарним прихистком під час хімічної атаки. Особливо якщо вона оснащена металопластиковими вікнами, які щільно закриваються. Під час хімічної атаки найкраще ізолювати себе від навколишнього середовища, щоб не дати можливості аерозолю і випарам зарину потрапити всередину. Тому у квартирі щільно закриваємо вікна, двері, герметизуємо всі щілини, закриваємо вентиляційні отвори і не користуємося кондиціонером. Це дуже важливо.

Зарин важчий за повітря, тому ідеальний варіант, якщо ваша квартира на високих поверхах. Туди випари зарину потраплять тільки в невеликій кількості.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день тридцять другий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок