Що очікує на миколаївців під час запровадження надзвичайної ситуації

Що очікує на миколаївців під час запровадження надзвичайної ситуації

Що очікує на миколаївців під час запровадження надзвичайної ситуації

25 березня постановою Кабміну на території України запроваджено надзвичайну ситуацію. Це не надзвичайний стан, - наголошує начальник управління з питань НС та цивільного захисту населення Олександр Герасіменя

- Це не надзвичайний стан, який мовить про обмеження в правах людей та окремих підприємців. Мова йде про посилення заходів щодо карантину. У зв’язку з тим, що у всьому світі оголошено пандемію, яка поширюється через кордони, необхідно ці карантинні заходи посилювати. Мова ні про які обмеження в житті та свободі людей не йде. Це заходи щодо обмеження пересування у випадку надзвичайної ситуації загальнодержавного масштабу.

Що відбуватиметься?

- Це передбачено всіма планами реагування. Будуть залучатись для виконання заходів Національна поліція, будемо залучати сили військовослужбовців для проведення дезінфекції транспорту, зупинок. Якщо буде необхідність, розглядається питання для проведення дезінфекції територій міста. Готується цілий комплекс заходів та реагенти. Тобто ми готуємось до погіршення ситуації, в зв’язку з прибуттям громадян України в кожний з регіонів, адже кожний з них може виявитись потенційним носієм вірусу. У нас також передбачено розгортання (якщо буде команда по припиненню або обмеженню руху приватного транспорту, або перевезень вантажним транспортом), розгортання в місті - передбачено вісім постів. Ми прораховували цю ситуацію, коли в нас була африканська чума свиней, ми виставляли пости на кордонах області, аби проводити дезінфекцію транспорту – коліс. Це прорахована ситуація. Вісім постів, які перекриватимуть в’їзди в місто, будуть встановлені, якщо виникне необхідність. Ми до цього готові.

Що робити містянам?

- Якомога менше контактувати. Використовувати засоби захисту. В транспорт вже не пускають без засобів захисту органів дихання - звичайна маска первинна. Засобами захисту кожна людина має забезпечити себе.

Авторка: Катерина Максименко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди