В Івано-Франківську працівники спецслужб викрили 44-річну агітаторку за "відновлення СРСР"

В Івано-Франківську працівники спецслужб викрили 44-річну агітаторку за "відновлення СРСР"

В Івано-Франківську працівники спецслужб викрили 44-річну агітаторку за "відновлення СРСР"
Фото: Збруч

В Івано-Франківську працівники Служби безпеки України викрили 44-річну жінку, яка агітувала за "відновлення СРСР". Про це повідомляють на Facebook-сторінці СБУ в Івано-Франківській області.

Слідчі з'ясували, що жителька обласного центру під різними псевдонімами вела у соцмережах агітацію "за оновлений СРСР". Також вона заперечувала факт розпаду Радянського Союзу і легітимність проголошення колишніми республіками незалежності.

"Жінка адмініструвала канали в YouTube, профілі у Facebook та сторінки у Вконтактє. У соцмережах відстоювала ідею "одного народу росії-Руси", відновлення пам’ятників радянським катам, повернення до сталінської конституції 1936 року", — йдеться у дописі.

24 лютого, в день початку повномасштабного нападу РФ на Україну жінка відправила фото ракетного обстрілу аеропорту Івано-Франківська абоненту з російським номером мобільного оператора. З ним вона вела обговорення державності, незалежності та суверенітету України, а також подій російсько-української війни.

Під час обшуку працівники Служби безпеки України вилучили у прихильниці СРСР, крім українського, ще й паспорт громадянки Російської Федерації, а також техніку з доказами протиправної діяльності.

Жінці повідомили про підозру за ст. 436-1Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів Кримінального кодексу України. Якщо вину доведуть, вона може отримати від 5 до 10 років позбавлення волі.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок