Через присутність військ РФ жителі 83 населених пунктів Херсонщини залишились без світла та води

Через присутність військ РФ жителі 83 населених пунктів Херсонщини залишились без світла та води

Через присутність військ РФ жителі 83 населених пунктів Херсонщини залишились без світла та води
Фото: Суспільне Херсон

Станом на 13 годину 25 березня на Херсонщині знеструмлено 83 населених пункти, 10 частково. Немає там і водопостачання. Відновити не можливо через присутність російських військ на території області. Майже в усіх населених пунктах закінчуються медикаменти.

Про це повідомляється на сторінці Херсонської облдержадміністрації у Facebook.

Херсонський район:

Найскладніша ситуація в селах Миролюбівка, Правдине, Таврійське, Томина Балка, Богданівка, Петрівка, Сонячне: немає світла та газу. Є зруйновані будинки, відсутні медикаменти, дитяче харчування.

Музиківська громада: електропостачання по селищу та в селищах Висунці і Мірошниківка відновили. Відсутнє електропостачання в селищах: Східне та Загорянівка.

Також немає електропостачання в Станіславі та Олександрівці (полагодити поки що, неможливо), водонапірні башні не працюють, газ є. Частково зруйновані приватні будинки.

Чорнобаївська сільська територіальна громада:

Залишились без електропостачання і відповідно без води села: Благодатне, Посад-Покровське, Киселівка Барвінок, Зелений Гай, Копані, Солдатське. Газ в балонах закінчується.

Критична ситуація із хлібом, продуктами харчування та медикаментами. Терміново потрібен транспорт для евакуації населення з Киселівки та Посад-Покровського (залишилось близько 50 людей, які відмовились від евакуації). Евакуація з Киселівки та Благодатного продовжується

Бериславський район:

Більшість населених пунктів Високопільської, Милівської, Тягинської, Калинівської, Борозенської та Кочубеївської територіальних громад окупована агресорами РФ. По всім територіальним громадам району зв'язок працює з перебоями.

В Кочубеївській громаді майже два тижні відсутнє електропостачання та водопостачання, газопостачання частково є. З харчовими продуктами намагаються знаходити вихід самостійно.

Тягинській громаді немає продуктів та медикаментів. Підвозять борошно та випікають хліб в громади. У фермерів є зерно, є соняшникове насіння, борошно, але вони не надають допомоги населенню. В с. Бургунка окупанти забирають чоловіків, які воювали в АТО.

Високопільська територіальна громада - електропостачання відсутнє, немає і води. Газ частково є, багато зруйнованих державних установ та приватних будівель.

В інших населених пунктах Бериславського району електропостачання, водопостачання є. В усіх громадах проблемне питання - забезпечення харчовими продуктами та медикаментами.

Генічеський район:

В усіх населених пунктах району електроенергія та вода є. Газ або закінчився, або закінчується. Їжу готують на електроплитах та дровах. Хліб випікають, розвозять по селах.

Генічеська громада наразі окупована російськими військами. У населення збирають підписи для надання заробітної плати й пенсії у рублях. У зв’язку з відставкою голови та депутатського корпусу Генічеської територіальної громади, отримувати інформацією по громаді проблематично.

Скадовський район:

По всім територіальним громадам району органи місцевого самоврядування працюють в штатному режимі,️ з перебоями працює мобільний зв'язок . Критична ситуація з медикаментами. електропостачання, вода та газ є. Працюють деякі магазини та ринки.

У Голопристанській громаді соцпрацівники центру надання соціальних послуг 3 рази на тиждень розвозять гарячі обіди поодиноким пенсіонерам та людям з інвалідністю.

Майже в усіх населених пунктах Скадовського району критична ситуація з медикаментами.

Закінчується борошно в Чулаківській громаді, немає і продуктів в магазинах. Водночас тут аграрії розпочали посівну.

Каховський район:

Майже в усіх населених пунктах району електроенергія, газ, вода є. Магазини, ринки деякі працюють, хліб випікають. Частково завозяться харчові продукти.

Закінчуються медикаменти, та дріжджі для випічки хлібу.

Що відомо:

  • Місяць російські війська на Херсонщині. Вони так і не покидають наміру взяти все під свій контроль, не зважаючи на сильний спротив жителів області.
  • Люди щодня виходять на площі і вулиці міст, селищ, сіл. Неозброєні, голіруч вони зупиняють транспортні колони військових РФ, не бояться пострілів, гранат. А росіяни все частіше їх застосовують до мирного населення.
  • Херсон, в який 1 березня зайшли окупанти, так і залишається в облозі. Машини з продуктами та ліками до Херсона не пускають. Втім місто потроху оживає: працюють комунальні служби, відкрились деякі магазини та кафе.
  • Головною проблемою херсонцівта жителів області залишається нестача ліків. Через постійні перебої з інтернетом практично ніде не можна розрахуватися карткою.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок