Приходить у свою зруйновану авіаударом квартиру погодувати кошенят. Єдина жителька на весь під’їзд. Її житло зруйнувала одна із бомб, випущена з російського літака на житловий квартал у Чернігові в центрі міста. Це сталося 3 березня о 12:15. Люди стояли в черзі до аптеки, дехто був вдома, як Любов. Загинуло 47 мирних жителів. Вона вижила, дістала травму голови. Зараз з лікарні її виписали, і вона вирішила повернутися у сховище в своєму районі.
«Мене витягнули – і одразу в лікарню. Курточка вся в крові у мене у підвалі»,- розповідає чернігівка Любов.

Любов – єдина жителька цього під’їзду, яка продовжує ходити у свою зруйновану квартиру. Бомба впала просто на нього. У жінки квартира на 1-му поверсі. Пожежі тут не було, вибуховою хвилею вибило вікна та двері. Меблі та речі тепер розкидані по кімнатах. В момент вибуху Любов була на кухні, вікна полетіли їй на голову. Поруч у кімнаті була сестра жінки і не травмувалася.
«Сестрі моїй з інвалідністю пощастило, вона стояла тут, коли був вибух».

Любов приходить сюди, відколи її виписали з лікарні. Думала, що доглядатиме за колекцією фіалок, але квітів тут більше немає. Залишилися кошенята
«Люблю їх»,- каже Любов.

Жити в квартирі зараз неможливо. Люди виїхали з під’їзду. Район, який колись був наповнений життям, став пусткою після 3 березня. О 12:15 над будинками пролетів російський літак і скинув бомби. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що використали при цьому некеровані авіабомби, заборонені міжнародним правом. Вони дослідили відеозаписи, за їх підрахунками, на цей житловий масив скинули 8 боєприпасів. Легітимну військову мету такого удару на місці або поблизу експерти встановити не могли. В результаті нальоту загинуло 47 людей. Сотні родин втратили житло.

«Якщо Путін це зробив – з його коштів оце все ремонтувати».
Зараз Любов не уявляє, як житиме далі, куди повернеться після бомбосховища, куди привезе хвору сестру. Ходить додому охороняти своє майно і сусідське. Сподівається, ці залишені просто неба речі ще комусь знадобляться.
Деталі у сюжеті:
Читайте також:
Монологи блокадного Чернігова. Анфіса Уривкова допомагала пораненим містянам
Іван Ващенко: про чернігівські «Чорнобаївки», рух опору та героїв оборони міста