Історія котів-переселенців від хмельничанина, котрий переїхав з Києва і волонтерить

Історія котів-переселенців від хмельничанина, котрий переїхав з Києва і волонтерить

Історія котів-переселенців від хмельничанина, котрий переїхав з Києва і волонтерить
Фото: Суспільне Поділля

360 кілограмів сухих кормів для котів та собак хмельницькі волонтери сьогодні відправили до притулку тварин, що на Донеччині. Їх вартість – майже 14 тисяч гривень. Про це розповів волонтер Віталій Клак. За його словами, загалом у березні вони зібрали гроші, закупили й відправили для тварин Київщини, Харківщини, Чернігівщини та Донеччини понад дві тонни сухих кормів. Вдома на Віталія завжди чекають двоє котів. Чоловік підібрав їх на вулиці, коли працював у Китаї. Як чоловік допомагає тваринам й які подробиці історії його котів-переселенців, дізнавалось Суспільне.

Кіт Рокі та кицька Брауні – переселенці. Вони народились і більшу частину свого життя прожили в Китаї. З кінця січня до початку березня жили в Києві, а кілька останніх тижнів - у Хмельницькому, розповідає їх господар Віталій Клак. Підібрав він їх на вулиці, в Шанхаї, де він жив і працював два з половиною роки: "Я ще ніколи в житті не бачив таких худих котів. В нього реально були шкіра та кості. Я навіть не знаю, чи він колись їв. Тому я дав йому імя Рокі, тому що він реально я не знаю, як він вижив. Брауні я знайшов в кущах".

Перед тим, як взяти спочатку одного, а потім другого кота додому, Віталій для себе вирішив, що коли він їх візьме, вони будуть завжди разом: "Тому що я знав, що я в Азії, я знав, що прийде час, мені потрібно буде поїхати додому. Я сказав собі, що це мій кіт, і щоби не було в житті, він завжди зі мною".

Після семи років життя і роботи в Китаї, наприкінці січня Віталій Клак вирішив повернутись до України і забрати з собою котів. Він три тижні готував на них документи, робив необхідні щеплення. А за годину до закінчення реєстрації на літак Віталію повідомили, що його двох котів не можуть взяти до літака, бо вони в одній клітці: "Це мене вже мама запитала: "Віталік, а чого ти не залишив котів і не прилетів сам, а там би вже само все "розрулилось"? А я їй говорю: "А я навіть про це і не думав". Настільки ми разом".

За словами Віталія Клака, за кілька хвилин до закінчення реєстрації на літак, сталося диво – незнайомий китаєць приніс клітку і віддав йому: "Я виймаю цю Брауні, бо вони були разом в клітці, саджу в цю клітку. Я реально заплакав. Затримали літак на цілу годину, щоб я пройшов всі контролі".

У столиці Віталій Клак разом зі своїми котами пробув місяць. Коли на початку березня на сімейній нараді вирішили їхати до рідного Хмельницького, йому пропонували залишити котів у Києві. Віталій не погодився: "Я беру машину, стою 7 годин на блокпості, щоб в’їхати в Київ, потім ще пару годин на мосту стою, щоб проїхати на Лівий берег, забираю цих котів швидко, і ми виїжджаємо з Києва".

Щоб бути корисним у рідному місті, Віталій Клак почав співпрацювати з хмельницькими волонтерами. Більшість свого часу Віталій спрямовує на допомогу тваринам, які залишились в областях, де ведуться активні бойові дії. Розповідає: "Я тільки що придбав майже 400 кілограмів корму для наших хвостиків. Для собак тут у нас 30 пакунків, для котів – 6 пакунків. Кожен пакунок по десять кілограмів".

Придбаний у ветаптеці корм Віталій відправив до притулку тварин, що на Донеччині: "Там дуже складна ситуація із тваринами, їх там 800 собак і 250 котів. На даний час я допомагаю саме "гарячим" точкам: це Донеччина, Харків, Чернігів, Київська область".

На початок