У Дніпрі створюють добровольчі групи зі студентів-медиків (ВІДЕО)

У Дніпрі створюють добровольчі групи зі студентів-медиків (ВІДЕО)

У Дніпрі створюють добровольчі групи зі студентів-медиків (ВІДЕО)
Фото: Віктор Короленко:https://www.facebook.com/

У Дніпрі організували добровольчі групи зі студентів-медиків. Вони допомагатимуть медичним закладам міста у зв'язку з необхідністю запобігання розповсюдження коронавірусу.

Групи розподілять між міськими лікарнями. Зараз записалися 30 студентів.

Семен Палій навчається на 4-у курсі медичної академії. Говорить, має необхідні навички аби виконувати обов'язки медбрата. До добровольчих груп вирішив долучитися, бо розуміє, що лікарів у нашій країні не вистачає.

«Дивлячись на інші країни, де багато хворих, розумію, що у нас також буде потрібна допомога лікарям. І захотів допомогти задля того, щоб країна легше перенесла цю хворобу», – каже юнак.

Неля Васковець – шестикурсниця медичної академії. Вже працювала в дитячому інфекційному відділенні і відділенні інтенсивної терапії та реанімації. Говорить: як медик не має права залишатися осторонь. Тому записалась в добровольчу групу.

Допомагати готова у будь-якому медичному закладі Дніпра, головне – аби лікарні були забезпечені засобами захисту для співробітників.

«Оскільки ми не повинні розносити інфекцію, не повинні заразитися самі. Я вважаю, що їх наразі недостатньо. Навіть банальних масок ні в аптеках, ні в інтернеті навіть. Дуже складно їх купити, а якщо і можна, то тільки за великою ціною. А медичні працівники не забезпечені абсолютно ні костюмами, ні засобами індивідуального захисту», – зауважує Неля.

Групи медиків-добровольців розподілять між місцевими лікарнями. Вони пройдуть експрес-навчання з надання консультативної допомоги та проведення протиепідеміологічних заходів. Вони також забезпечуватимуть домедичну і медичну допомогу.

«Допомогу сімейним лікарям, участь в кол-центрах, розробка і допомога в маршрутизації хворих. Крім інфекційної захворюваності є і хвороби хронічні, це і цукровий діабет, і артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця. І та кількість пацієнтів, яка є, вона також не може залишитися без підтримки», – сказала ректорка Дніпровської державної медичної академії Тетяна Перцева.

Наразі виявили бажання допомогти лікарям 30 студентів. Формування груп триває. Записатися можна у медакадемії або зателефонувавши за телефонами що є на сайті закладу.

Авторка - Яна Стойкова

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди