"Процес у цьому році почався рано". Коли прийде весна на Дніпропетровщині

"Процес у цьому році почався рано". Коли прийде весна на Дніпропетровщині

"Процес у цьому році почався рано". Коли прийде весна на Дніпропетровщині
dnipro.dp.ua

Весна на Дніпропетровщині вже прийшла, процес у цьому році почався рано. Про це повідомив підчас брифінгу 24 березня начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометрології Василь Гринчак.

"В середині лютого температура на два тижні раніше перейшла через нуль у бік підвищення, саме тоді почалась метеорологічна весна. Друга декада лютого утримувалася тепла погода з температурою повітря, яка на три градуси, а в окремі дні на дев’ять градусів перевищували норму. Максимальна температура сягала 13 градусів тепла", - сказав він.

Як говорить Василь Гринчак, за останні 30 років найраніше весна на Дніпропетровщині починалась наприкінці січня, це було у 2002 році, але у 2018 році весна почалась тільки 27 березня.

Щодо інтенсивного похолодання у першій половині березня чоловік пояснює: воно спричинено вторгненням холодного арктичного повітря, яке призвело до встановлення зимового періоду погоди.

Нічні температури повітря опускались до 10-14 градусів морозу і в більшості днів середньодобова температура теж була від’ємних значень. Спостерігалось випадання снігу, від одного до восьми сантиметрів.

В середньому по області з першого січня по 22 березня випало 50 відсотків норми опадів.

Василь Гринчак зазначає: особливості погодних умов цієї весни - мінімальна вологість повітря, в середньому менше 30%. Місцями по області спостерігається ґрунтова засуха

За його словами, на найближчі декілька діб на Дніпропетровщині вночі очікується температура близько нуля, вдень більше 10 градусів тепла. Невеликі опади. Подальший розвиток весняних процесів в цьому році буде відбуватися в строки дещо раніше середніх минулорічних показників.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок