До 70-ти вимушених переселенців виїжджають з України за добу потягом "Мукачево-Будапешт"

До 70-ти вимушених переселенців виїжджають з України за добу потягом "Мукачево-Будапешт"

До 70-ти вимушених переселенців виїжджають з України за добу потягом "Мукачево-Будапешт"
Оксана Ушакова/Суспільне

До 70-ти вимушених переселенців виїжджають з України за добу потягом “Мукачево-Будапешт”. Про це розповів Суспільному радник мукачівського міського голови Олександр Шершун.

За його словами, до міста Захонь українці можуть доїхати безкоштовно. Потяг їздить двічі на добу. З Мукачева відправляється о 12:30 та о 16:30.

На потяг "Мукачево-Будапешт" саджає свою дружину з дитиною Микола. Вони приїхали з Харкова. Чоловік залишається на Закарпатті та піде у військкомат.

"24-го о 4:01 ми прокинулися від величезного вибуху. Потім дитина з жінкою не спали весь день. Потім ми хотіли поїхати, в селі пересидіти, а там росіяни. Ми їхали поїздом з Харкова до Рахова. А з Рахова вже сюди, автобусом. Я в Рахів піду у військкомат і на службу піду", — каже чоловік.

До станції “Захонь” їде Дорина. Вона також приїхала з Харкова. Жінка родом з Молдови.

"Я з 94-го в Харкові. І я ніколи не чула, щоб хтось щось мені сказав за те, що я не говорю українською. Харків зараз заговорив українською мовою, у Вінниці, де все життя розмовляли українською, щоб нам, приїжджим з Харкова було зручніше, заговорили російською. Ось, що має значення. Моя бабуся завжди говорила: треба поважати мову того народу, чий хліб ти їси", — зауважила жінка.

Цим потягом з Мукачева можна безкоштовно доїхати до станції Захонь. Документи перевіряють в самому поїзді. Їхати можна за українським паспортом, а в Захоні зробити всі необхідні для перебування документи, — розповів радник міського голови Мукачева Олександр Шершун. Він каже, за тиждень цим поїздом з Мукачева виїхали понад пів тисячі українців.

Що відомо:

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок