У Запоріжжі вводять надзвичайну ситуацію

У Запоріжжі вводять надзвичайну ситуацію

У Запоріжжі вводять надзвичайну ситуацію

Міський голова Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці повідомив про чотири зареєстрованих випадки захворювання на коронавірус covid-19. Наразі, на брифінгу він підтвердив введення у місті надзвичайної ситуації:

Сьогодні, 25 березня зафіксовано перші випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. Це підтвердили тести, які були отримані вчора. Четверо хворих нещодавно повернулися з-за кордону, зокрема з Єгипту та Куршевеля. Їхній вік - від 41 до 55 років. Коронавірус уже в Запоріжжі, тож сьогодні з 14.00 за рішенням виконкому ми вводимо надзвичайну ситуацію в місті. Але я прошу всіх не панікувати та вкотре наполягаю на необхідності залишатися вдома та виходити на вулицю тільки за крайньої потреби! Лікарні міста готові до боротьби з коронавірусом. Нагадаю, сьогодні на сесії ми виділимо ще 100 млн грн на потреби медичних закладів для лікування пацієнтів. - повідомив Запорізький міський голова Володимир Буряк на офіційній сторінці у Фейсбуці.

У Запоріжжі вводять надзвичайну ситуацію

У Запоріжжі вводять надзвичайну ситуацію

Звертаємо увагу! Надзвичайну ситуацію не треба плутати з надзвичайним станом!

Надзвичайна ситуація – це ситуація на окремій території, в межах організації за якої порушуються нормальні умови життя населення (епідемія, пожежа, підтоплення) які можуть загрожувати життю та/або здоров'ю населення, і можуть призвести до великої кількості жертв, завдати значних матеріальних збитків чи унеможливити життя населення. Надзвичайна ситуація може бути державною, регіональною, місцевою, об'єктовою. Режим надзвичайної ситуації відрізняється від надзвичайного стану тим, що він не обмежує права і свободи людей. Але є певні обов’язки для громадян:

  • - дотримуватись правил поведінки, безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях;
  • - до прибуття аварійно-рятувальних підрозділів вживати заходів для рятування населення і майна;
  • - дотримуватися режимів захисту від епідемії, радіації тощо.
  • - запровадження обмежувальних заходів, обсервації та карантину;
  • -здійснення санітарно-протиепідемічних заходів;
  • - забезпечення громадського порядку;

Влада має забезпечувати умови для життя і здоров'я населення: вода, продукти харчування, предмети першої необхідності, ліки, комунальні послуги, транспорт тощо.

У Запоріжжі вводять надзвичайну ситуаціюhttps://mvs.gov.ua/ua

У Запоріжжі вводять надзвичайну ситуацію

Станом на 12:00 25.03.2020 зареєстровано 31 підозрілий випадок на COVID-19, в тому числі 5 позитивних. Із 31 випадку знімаються з обліку 15 (отриманий негативний результат на COVID-19). На обліку залишаються 5 позитивних випадків та 11 видків з підозрою. Всі хворі ізольовані (госпіталізовані), надається необхідна медична допомога - повідомляють в Запорізькому обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров'я України.

На позачерговому засіданні 49-ї сесії Запорізької міськради був створений спеціальний штаб центру допомоги. Як зазначив міський голова, він забезпечуватиме продуктовими наборами людей, які цього потребують. Також Володимир Буряк пообіцяв, що міська влада введе контроль за цінами на продукти харчування та предмети першої необхідності, та звернеться з цим питанням до Центральної влади.

«Щодо тотального контролю над ціноутворенням оптових, щоб не могли, щоб змога була у нас, до підняття цін, щоб люди у місті Запоріжжі змогли купувати по тим цінам, які є на сьогоднішній час», - каже Володимир Буряк.

Також на сесії сьогодні було вирішено звільнити від податку на землю та орендної плати за комунальну власність малий та середній бізнес.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди