Олександр Педан - на захисті українського інформаційного фронту

Олександр Педан - на захисті українського інформаційного фронту

Олександр Педан - на захисті українського інформаційного фронту
Фото: Суспільне Поділля

Тримати інформаційний фронт – така нині робота у телеведучого та волонтера Олександра Педана, який повернувся з Києва до Хмельницького. За його словами, зараз важливо займатися тим, що кожен найкраще вміє. Тому Олександр разом зі своєю командою однодумців – фахівців медійної сфери розвінчують російські фейки, знімають відео про те, що зараз відбувається в українських містах. Наталя Сідова дізнавалася подробиці.

"Ми виїжджали з Києва до Хмельницького 18 годин дорогою, яку я, зазвичай, долаю за 4 години. Їхали сім’єю. Я вивіз сім’ю до батьків на Хмельниччину. Слава Богу, тут і мої батьки, і дружини. Ми поселилися в них".

Найперше, що зробив Олександр Педан у Хмельницькому – разом із сусідами розчистив та облаштував підвальне приміщення будинку, в якому зараз мешкає: "Ми обладнали для старшого покоління і дітей бомбосховище. Там же і палети, і лежаки, і світло, і всі доєдналися. Хлопці вимостили доріжку туди, щоб по болоту не бігали".

Щоб за кордоном знали, як минає час під виття сирен у підвалі та чим саме там займаються українці, Олександр Педан зняв про це відеоролик англійською. За його словами, щоб бути корисним своїй державі, він став на захист українського інформаційного фронту: "Я сходив до територіальної оборони одразу, до військкомату, записався, став на чергу. Сказали, що зараз вистачає людей, які знають свою справу. Робіть те, що вмієте. І тоді ми почали шукати, що ж можна таке робити. Людям не вистачало правильної інформації. Треба було розбирати російські фейки, які продовжували вкидатися в Україну".

Олександр Педан разом із однодумцями налагодили штаб з інформаційної роботи: "Зараз по світу у нас сидить близько 30 монтажерів, які виконують різні завдання. Монтують фото/відео матеріали. Ми випустили багато роликів про те, якими були Маріуполь, Харків, Суми, і якими вони стали. Зараз ми хочемо робити історії про українців-героїв, які в тилу, які просиділи в бомбосховищах, вийшли звідти, але не сіли, склавши руки, а почали допомагати. Ми зараз хочемо потроху їздити Україною, готувати, знімати такий матеріал. Ну, і, звісно, боротьба із фейками".

Минулого тижня Олександр Педан разом із іншими вихідцями з Хмельницького – співачкою Наталею Валевською та шоуменом Вадимом Мічковським (він же Дядя Жора) і разом із начальником обласної військової адміністрації Сергієм Гамалієм навідали хворих бійців у військовому шпиталі. За словами Олександра Педана, бійці потужно налаштовані, чекають, коли їх випишуть, аби повернутися до своїх побратимів.

На початок