На Закарпатті розслідують факт незаконного вивезення закордон майже 30 млн доларів США

На Закарпатті розслідують факт незаконного вивезення закордон майже 30 млн доларів США

На Закарпатті розслідують факт незаконного вивезення закордон майже 30 млн доларів США
Seyar Kurshutov/Facebook

На Закарпатті розслідують факт незаконного вивезення через КПП "Вилок" майже 30 млн доларів США. Про це повідомили на сайті Державного бюро розслідування.

За фактом зловживання службовими особами Закарпатської митниці слідчі ДБР відкрили кримінальне провадження. "Працівники митниці могли сприяти незаконному переміщенню через державний кордон 28 млн доларів та 1,3 млн євро через пункт пропуску "Вилок" до Угорщини. Гроші вивозились у валізах без декларування та в обхід митних правил", — повідомили на сайті ДБР.

У справі триває слідство. Винним може загрожувати від трьох до шести років позбавлення волі.

Інформацію щодо вивезення з України незадекларованих майже 30 млн доларів через КПП "Вилок" перевіряють митники. Про це на брифінгу в Закарпатській ОВА 21 березня повідомив виконувач обов'язків Закарпатської митниці Ігор Безсмертний.

"Ми зробили відповідний запит на суміжну сторону. Чекаємо від них відповіді — чи спростування чи підтвердження. І проводимо службову перевірку серед своїх співробітників. Якщо будуть виявлені факти, які будуть підтверджені, то ми, відповідно, правоохоронним органам передамо матеріали, для визначення відповідальності осіб, якщо причетні наші", — повідомив Ігор Безсмертний.

За його словами, про те, що через КПП "Вилок" зеленим коридором переправляли чемодани з готівкою, митники дізналися із засобів масової інформації.

Що відомо:

  • 20 березня місцеві ЗМІ повідомили, що 14 березня через пункт пропуску "Вилок" зеленим коридором вивезли понад 28 млн доларів та 1,3 млн євро. Їх виявили угорські митники.
  • Фізичні особи можуть переміщувати через митний кордон України готівкову валюту і банківські метали в сумі/вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок