"Поки що від МАГАТЕ реакція стримана", — очільник НАЕК "Енергоатом" про ситуацію на Запорізькій АЕС

"Поки що від МАГАТЕ реакція стримана", — очільник НАЕК "Енергоатом" про ситуацію на Запорізькій АЕС

"Поки що від МАГАТЕ реакція стримана", — очільник НАЕК "Енергоатом" про ситуацію на Запорізькій АЕС
Голова "Енергоатому" Петро Котін. Фото: Facebook/Петро Котін

Україна проводить перемовини з МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії), щоб домогтися виконання агентством своїх зобов'язань.

Про це в ефірі Всеукраїнського марафону розповів Керівник ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

"МАГАТЕ відповідно до ядерних гарантій, які воно несе перед усім світом, повинне слідкувати за ситуацією на атомній станції Дуже важкі у нас з ними зараз проходять перемовини. Я думаю, на цьому тижні ми досягнемо з ними деякого прориву. Поки що від МАГАТЕ реакція стримана".

Серед вимог, які Україна хоче аби виконало МАГАТЕ — встановлення 30-кілометрової зони, присутність інспекторів на території атомних станцій та реакція на вчинені терористичні дії російських військових, наголошує керівник Енергоатому.

"Щоб вони (ред. — російські війська) не могли ближче, аніж за 30 кілометрів підходити до атомної станції. Також присутність інспекторів на території атомних станцій і контроль за ядерним матеріалом і за ядерно-реакційною безпекою і також більш різка реакція на ті дії, які росія вчинила. Щоб у заявах МАГАТЕ звучали слова "війна", "ядерний тероризм" і все те, що ООН та Європейська комісія сказали у своїх заявах".

Читайте також: На Запорізькій АЕС відновили пошкоджену обстрілами лінію електропередач

Зволікання агентства Петро Котін пояснює великою присутністю росіян у керівному складі МАГАТЕ: "Вони зволікають, бо, якщо звернутися до історії, то МАГАТЕ від початку була створена в тому числі й росією. Там і перший заступник звідти і багато фахівців".

Петро Котін вкотре наголошує, що у випадку, якщо російські окупаційні війська завдадуть збройного удару по Запорізькій атомній електростанції, наслідки можуть бути катастрофічні:

"Саме на Запорізькій АЕС 6 енергоблоків, 6 діючих реакторних установок. Біля цих реакторів знаходяться басейни відпрацьованого ядерного палива. І ще є 7 ядерна установка, яка знаходиться на ЗАЕС, це майданчик, де зберігається відпрацьоване ядерне паливо у сухих контейнерах. Там 173 контейнери. Якщо по ньому вдарити зброєю, воно вийде у дуже великій кількості реактивного забруднення".

Також Петро Котін розповів, що наразі на ЗАЕС працюють українські фахівці:

"Ми керуємо станцією і роботою на ній, але зараз там перебувають загарбники: близько 500 російських солдат і 50 одиниць важкої техніки, безпосередньо на майданчику. Ще дуже багато їх поблизу майданчика і в місті Енергодар. Керівництво станції фактично працює під дулами автоматів".

На сьогодні, за словами Котіна, станція видає електроенергію в тому обсязі, в якому це потрібно для забезпечення енергопотреб України.

Що відомо

  • У результаті обстрілів, що здійснили збройні сили РФ 16 березня, зазнала пошкоджень високовольтна лінія електропередач Запорізької АЕС – Каховська 750 кВ.
  • Уночі 4 березня у результаті обстрілів з боку російських військ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа. Згодом її вдалося ліквідувати.
  • Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) вирішило відкрити Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій у зв’язку з пожежею на Запорізькій АЕС

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну: ситуація в Запорізькій області. День 26-й. Текстовий онлайн

Терор та мародерство. Речник Запорізької ОВА про те, що відбувається на тимчасово окупованих землях

Росія не зможе налагодити постачання електроенергії з ЗАЕС до Криму — Укренерго

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок