Волонтери збирають гроші для самоізольованих, малозабезпечених та обласної інфекційної лікарні

Волонтери збирають гроші для самоізольованих, малозабезпечених та обласної інфекційної лікарні

Волонтери збирають гроші для самоізольованих, малозабезпечених та обласної інфекційної лікарні Оригінальне

Гроші для закупівлі препаратів і засобів гігієни для самоізольованих, малозабезпечених та обласної інфекційної лікарні збирають на Закарпатті. Про це повідомила керівниця руху волонтерів Власта Рейпаші. 21 березня вони створили сторінку у Фейсбуку «Центр протидії коронавірусу Закарпаття». Директор обласної інфекційки Михайло Поляк каже: про збір коштів його не повідомляли.

Власта Рейпаші 6 років очолює громадську організацію «Відродження України Закарпаття». Її створили для допомоги закарпатським військовим. Жінка показує документи, які свідчать про легальність організації.

ВЛАСТА РЕЙПАШІ, керівниця ГО «Відродження України Закарпатської області»

«Потім доєдналися й об’єдналися волонтери з різних регіонів, кожен створив свою громадську організацію. Ми так працюємо і співпрацюємо до сьогодні. Маємо нагороди, як від Президента України, так і від військових, від ОДА і від Міністерства соцполітики».

Разом із волонтерами Закарпаття Власта Рейпаші на онлайн сторінці «Центр протидії коронавірусу Закарпаття» розмістила повідомлення, у якому йдеться про збір коштів на ліки й засоби гігієни для обласної інфекційної лікарні.

ВЛАСТА РЕЙПАШІ, керівниця ГО «Відродження України Закарпатської області»

«До нас звернувся Петрішка Михайло Михайлович, що прийшло до них розпорядження, щоб допомогли громадські організації людям, які будуть знаходитися вдома, це нужденні. Поступила інформація від лікарів Інфекційної лікарні про те, що потребують ті ліки, у зв’язку з тим, що в протокол не вписані ті ліки, і вони не будуть забезпечені для лікування хворих. Разом у чаті поспілкувалися й вирішили, що треба оголосити терміновий збір, тому що в даний момент вони не забезпечені, і хоча б хто інфікований, зможемо допомогти закупівлею цих ліків».

Долучився до волонтерів ужгородець Олександр Пересоляк.

ОЛЕКСАНДР ПЕРЕСОЛЯК, ужгородець

«Ми організувалися на теренах області, для того, щоб допомагати і малозабезпеченим, і медичним установам, і медичним працівникам. Як розпочалася історія з інфекційною лікарнею? У п’ятницю один із лікарів інфекційної лікарні зробив пост про те, що у них не вистачає масок, захисних халатів, медикаментів. Цей пост є в публічному доступі. Після цього ми вирішили зробити інформаційні заклики. Я попросив допомогти нашій організації, хто чим може».

Директор обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк про збір коштів на медикаменти та засоби гігієни для лікарні каже так:

МИХАЙЛО ПОЛЯК, директор обласної інфекційної лікарні

«Я не знаю, які там волонтери і що збирають. Ми ніякі оголошення не давали, щоб нам допомагали. Хто хоче допомагати, наприклад, бізнесмени та інші люди, то вони спокійно приходять і кажуть: ми вам закупимо. Ми їм даємо, наприклад, перелік, що нам треба. У першу чергу даємо список на невеликі суми. У першу чергу – це засоби індивідуального захисту».

За словами Михайла Поляка, інфекційна лікарня готова прийняти допомогу від усіх.

МИХАЙЛО ПОЛЯК, директор обласної інфекційної лікарні

«Якщо є такі люди, які волонтери й так далі, ми ні від якої допомоги не відмовляємося. Тільки, щоб ця допомога надходила прозоро. У нас в обласній клінічній інфекційній лікарні складена комісія з 5 людей, яка оприлюднює це все, розхід. Ми показуємо, куди це йде».

За словами Власти Рейпаші, за чотири дні волонтери зібрали понад 67 тисяч гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди