Російські окупанти викрали журналісток та власника видавничого холдингу в Мелітополі

Російські окупанти викрали журналісток та власника видавничого холдингу в Мелітополі

Оновлено
Російські окупанти викрали журналісток та власника видавничого холдингу в Мелітополі
Михайло та Тетяна Кумок. Фото: Тетяна Кумок

21 березня російські окупанти викрали кількох працівників редакції видання "Мелітопольські відомості".

Про це повідомили в Instagram холдингу "МВ".

Додому до журналісток Юлії Ольховської та Любові Чайки, видавця Михайла Кумока та випускової редакторки газети "Мелітопольські відомості" Євгенії Борян, прийшли озброєні люди, забрали їх і відвезли невідомому напрямку. За версією видання, росіяни намагаються домогтися від викрадених співпраці. Сайт "МВ" зазнав хакерської атаки і не працює.

Факт викрадення Михайла Кумка о 10:17 підтвердила його дочка Тетяна. За її словами на той момент у неї не було зв'язку також і з матір'ю. Під будинком батьків стояла машина окупантів. Сама вона запевнила, що знаходиться у безпеці.

У Мелітполі викрали журналіста
Фото: Суспільне Запоріжжя

Станом на 11:30 стало відомо, що трьох журналісток редакції після розмов про необхідність співпрацювати відпустили. Про це повідомляють на Facebook-сторінці "МВ". Місце знаходження Михайла Кумока наразі невідоме.

Генеральна директорка "МВ-Холдингу" Анна Медвєдь додає, що Михайло Кумок є власником холдингу та видавцем, але повністю відійшов від редакційних справ.

ОНОВЛЕННЯ: Співробітники редакції видання "Мелітопольські відомості" та власник холдингу "МВ" Михайло Кумок, яких було викрадено, перебувають у безпеці – повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров у вечірньому відеозверненні.

"Сьогодні була безпрецедентна дія, були викрадені журналісти, сім'я Кумків, мешканці міста Мелітополя можна сказати, що в повному складі були викрадені. Я радий, що зараз вони знаходяться в безпеці, але проте це наражає на небезпеку абсолютно всіх городян", – сказав Федоров.

Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, за фактом викрадення російськими окупантами працівників редакції "Мелітопольські відомості" в прокуратурі розпочали кримінальне провадження

Що відомо

  • 19 березня Запорізька обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо викрадення російськими окупантами журналістки hromadske.ua Вікторії Рощиної на Запоріжжі.
  • 11 березня під час роботи в кризовому центрі міського голову Мелітополя викрали. Керівництво України на найвищому міжнародному рівні вело перемовини, аби домогтися звільнення захоплених росіянами мерів Мелітополя і Дніпрорудного. 16 березня за результатами спецоперації міського голову Мелітополя Івана Федорова звільнили з полону. Його обміняли на дев'ятьох полонених російських солдатів-строковиків, повідомили в ОПУ.
  • 12 березня у Мелітополі повідомили, що під час мітингу з вимогою звільнити міського голову Івана Федорова, російські окупанти викрали громадську діячку Ольгу Гайсумову.
  • 15 березня о 6 ранку у міст Мелітополь Запорізької області викрали Сергія Славова, який є чоловіком депутатки Запорізької обласної ради Ірини Славової.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок