Пішов з життя Почесний громадянин Херсона, науковець, учасник Другої світової війни Павло Параскевич

Пішов з життя Почесний громадянин Херсона, науковець, учасник Другої світової війни Павло Параскевич

Пішов з життя Почесний громадянин Херсона, науковець, учасник Другої світової війни Павло Параскевич
Павло Параскевич. Фото: Олександр Співаковський/Facebook

На 101 році пішов з життя Почесний громадянин Херсона, науковець, учасник бойових дій у Другій світовій війні Павло Кіндратович Параскевич.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський.

"Легендарна особистість Херсонського державного університету, пройшовши другу світову, він не зміг пережити війну, яка прийшла на рідну землю…

З гордістю своїм Вчителем Павла Параскевича називає не одне покоління його учнів! Пригадую, як влітку ми вітали Павла Кіндратовича зі 100-річним ювілеєм, дякували за багаторічну працю на благо процвітання нашого освітнього закладу…

Павло Кіндратович Параскевич – Легенда, справжня особистість! Пишаюся тим, що мав змогу працювати поряд з Легендою", написав Співаковський.

Що відомо:

  • У роки Другої світової війни Павло Кіндратович воював у складі зенітного артилерійського полку 1-го Українського фронту. Брав участь у визволенні Західної України, Закарпаття, Польщі, Словаччини, Чехії. Нагороджений орденами та медалями.
  • У 1968 році Павло Параскевич почав працювати викладачем української літератури в Херсонському державному педагогічному університеті ім.Н.К.Крупської. Протягом 11 років очолював кафедру української літератури.
  • Він – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української літератури Херсонського державного педагогічного інституту з 1977 по 1988 роки, відмінник народної освіти УРСР, почесний професор ХДУ. 35 років його життя пов’язані з Херсонським державним університетом. Написав чимало наукових праць, має потужний творчий доробок.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок