Як Харків дає відсіч російському окупанту: кадри з околиці міста

Як Харків дає відсіч російському окупанту: кадри з околиці міста

Як Харків дає відсіч російському окупанту: кадри з околиці міста
Околиці Харкова у репортажі "Бі-бі-сі" від 19 березня. Скріншот

Зруйновані обстрілами окупантів багатоповерхівки, вщент розбиті приватні будинки, заправна станція та воронки уздовж окружної дороги, що стала першою лінією оборони міста. Знімальна група "Бі-бі-сі" стала свідком бойових дій на околиці Харкова — поруч з Північною Салтівкою.

"Росія називає це демілітаризацією, але замість цього — суцільне пустище. Усіма засобами знищує все нещадно", — починається репортаж "Бі-бі-сі", який вийшов 19 березня (коли було знято відео, не вказано).

У передмісті Харкова, де дорога з боку російського Бєлгорода "веде у саме серце міста", кореспонденти зафіксували російські артобстріли — один з реактивних снарядів від "Граду" розірвався у дворі житлового масиву неподалік знімальної групи.

"Вони зупинили російську армію біля "воріт міста". Легко споряджені, поступаючись кількісно, вони три тижні тримають оборону. Росіянам не вдається закріпитися. Після невдачі вони вирішили просуватися далі. А місто віддали на розстріл важкій артилерії", — розповідає "Бі-бі-сі".

Кореспондент показує у бік відкритої місцевості за окружною: "Вони намагалися прорватися тут знову і знову. Але спроби провалилися. Українці стримують їх. Вони також намагалися оточити місто. І знову спроби провалилися. То зараз вони зганяють злість артилерією. Летить не тільки на передову. Летить на населення Харкова".

"Росіяни налякані, більше не покажуться. Або отримають належну відсіч, якщо таки сунуться", — розповів журналістам один з військових.

Репортер побував вдома у харків'янки, яка залишається у квартирі попри розриви за вікном. При свічках жінка говорить про українське військо: "Дуже вдячна їм за захист нашої землі. Тримайтеся хлопці, ми завжди вас підтримаємо".

Читайте також

"Відновимо Харків разом". Харків'яни долучилися до прибирання міста від завалів

38 обстрілів Харкова та зменшення активності авіації: зведення за добу

На початок