Американські медики навчали хмельницьких колег надавати допомогу в умовах війни

Американські медики навчали хмельницьких колег надавати допомогу в умовах війни

Американські медики навчали хмельницьких колег надавати допомогу в умовах війни
Суспільне Поділля

Американські медики навчали хмельницьких педіатрів, як діяти і надавати допомогу травмованим дітям і дорослим в умовах воєнного стану. Для цього їм провели семінар, на якому розповіли про специфіку роботи з вогнепальними пораненнями.

Військовий парамедик Флоріан Шмітсберг приїхав в Україну, щоб поділитися своїми знаннями та культурою медичного лікування з місцевими медиками. Розповідає: "Найбільш жахливим є те, що ці лікарі є педіатрами, і, зазвичай, вони не мають відношення до будь-якого типу вогнепальних поранень, чи поранень, отриманих у результаті вибухів. Але сумна реалія говорить про те, що сьогодні вони мають давати раду цьому. Через це більшість питань було про те, як можна допомогти саме жертвам ось таких нетипових для нашої країни вибухів та вогнепальних поранень. Усі дуже схвильовані, всі дуже переживають, тому що вони можуть стикнутися з такими типами поранень, з такими пацієнтами".

Про лікування черепно-мозкових травм під час війни розповідала лікарям Кашя Хемптон" Мова йшла про використання ультразвуку не тільки радіологами, але й всіма лікарями. І для лікарів у нас в лікарні це була така новина. Для них було цікаво почути, як вони можуть використовувати ультразвук для надання надзвичайної педіатричної допомоги пацієнтам. І саме використання ультразвуку - це те, що може бути важливим для лікуванні педіатричних пацієнтів в тих умовах, коли інфраструктура лікарні буде знищена. Такий метод застосовується військовими медиками, які змушені працювати за стінами лікарень".

Слухачка семінару, неонатолог Олена Гарбар каже: лікарі, які ведуть заняття, були на місці активних бойових дій. Вони, розповідає лікарка, дають практичні поради, як працювати в екстремальних умовах: "Якщо ми працюємо командою, коли поступає група поранених дітей, наприклад, або людей, ми ділимося на частини. Хтось відповідає за розподіл, за сортування, хтось вже паралельно надає або реанімаційну допомогу, робить непрямий масаж серця, хтось вже паралельно думає про інфузійну терапію. Чітко нам дають поради практичні".

Багато українських лікарів, каже волонтер зі Львова Богдан, ще не зіштовхувались з ситуаціями, в яких мають досвід американські медики: "Це кульові поранення, це вибухи, це велика кількість жертв. І як із цим поратися.? Це ситуації, коли мова йде про ураження біологічною зброєю. Насправді, у критичній ситуації, коли мова буде йти про те, що потрібно рятувати людське життя, кожен лікар, кожен медик повинен взятися до справи. І тут будуть необхідні ті знання, якими діляться наші американські друзі".

За словами Богдана, і наші медики, і американські добре розуміють одне одного, коли мова йде про специфічну медичну термінологію.

На початок