Перейти до основного змісту
Зеленський порівняв напад на українців зі знищенням євреїв нацистами у Другій світовій

Зеленський порівняв напад на українців зі знищенням євреїв нацистами у Другій світовій

Зеленський порівняв напад на українців зі знищенням євреїв нацистами у Другій світовій
. Наталія Загуменна /Суспільне

Президент Володимир Зеленський під час виступу в Кнесеті Ізраїлю порівняв вчинки армії РФ з діями нацистів щодо єврейського народу.

"Послухайте, що каже кремль. Просто послухайте. Там звучать терміни, які звучали тоді. Це трагедія. Коли нацистська партія йшла в Європу і хотіла знищити все, знищити всіх, хотіла підкорити народ і не залишити від нас, від вас нічого: навіть імені та сліду. Вони називали це остаточним рішенням єврейського питання. Ви пам’ятаєте це і впевнений, що ніколи не забудете. Але почуйте, що зараз звучить у Москві. Почуйте, як там кажуть знову ці слова – остаточне рішення, але вже, так би мовити, щодо нас, щодо українського питання. Це прозвучало відкрито. Це трагедія. Це прозвучало на нараді в Москві. Це доступно на інформаційних сайтах. Це цитувалося в державній пресі Росії. Москва так і говорить, що без війни проти нас вони не могли б забезпечити остаточне рішення нібито для своєї безпеки. Так само як це говорили 80 років тому", – сказав президент.

Зеленський закликав народ Ізраїлю задуматися про дату – 24 лютого. Він підкреслив, що цей день двічі ввійшов у історію як трагедія. Глава Української держави нагадав, що 24 лютого 1920 року була заснована Націонал-Соціалістична робітнича партія Німеччини (НСДАП), яка забрала мільйони життів, знищила цілі країни, намагалася вбити народи. Зеленський додав, що рівно через 102 роки 24 лютого був відданий злочинний наказ про початок повномасштабного вторгнення російських військ на територію України.

Він констатував, що вторгнення РФ забрало вже тисячі життів і змусило мільйони українців виїхати в різні країни світу в пошуках безпеки та миру, що під час Другої світової війни доводилося пережити євреям. Зеленський наголосив, що це є масштабною та підлою війною, а не військовою операцією, як заявляють у Кремлі.

Також він процитував колишню прем'єрку Ізраїлю Голду Меїр: "Я хочу вам нагадати слова однієї великої киянки, яку ви дуже добре знаєте. Слова Голди Меїр. Вони дуже відомі, їх чули усі. Мабуть, кожен єврей. Багато-багато українців також. І точно не менше – росіян. "Ми хочемо жити. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це залишає не дуже багато простору для компромісу".

Що відомо

  • Британська та американська розвідки повідомили, що президент РФ Володимир Путін створив собі ізольований від реальності світ, що може становити проблему при оцінці його дій.
  • 19 березня речник президента Туреччини Ібрагім Калін повідомив, що президент РФ Володимир Путін не готовий до прямих перемовин з українським керівництвом. Натомість він має шість вимог до української влади.
  • Президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що Україна висуває "нові нереалістичні пропозиції" на перемовинах.
  • 17 березня президент Володимир Зеленський заявив, що завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності — такі пріоритети українських перемовників під час перемовин із Росією.
  • 16 березня представник російської делегації Володимир Мединський заявив, що Київ на перемовинах з РФ начебто пропонує створити в Україні "шведський чи австралійський варіант" демілітаризованої держави. У відповідь радник Офісу президента та перемовник Михайло Подоляк заявив, що мова може йти лише про "українську модель".

Читайте також

У січні нас почали готувати до війни. Що розповіли полонені російські військові

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Вторгнення Росії в Україну, день двадцять п'ятий. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок