"Продовжую підтримувати команду" - тренер хокейного клубу "Сумчанка" про тренування в умовах війни

"Продовжую підтримувати команду" - тренер хокейного клубу "Сумчанка" про тренування в умовах війни

"Продовжую підтримувати команду" - тренер хокейного клубу "Сумчанка" про тренування в умовах війни
Поле для хокею на траві у Сумах. 20. 03.2022 р. Фото: Суспільне Суми

Поле, на якому тренуються і грають дівчата муніципального спортивного клубу “Сумчанка”, нині воно вкрите снігом. Хокеїстки, що мали готуватися до матчів Кубку європейських чемпіонів, наразі на тренування не ходять через війну. Тренери сумської команди розповіли Суспільному, як справи у спортсменок.

“Сумчанка” майже в повному складі знаходиться в місті. Трішки допомагають, коли їх запрошують, розносити ліки, харчі для пенсіонерів. Але всі тут, всі разом. Виїхали тільки декілька дівчат, ті що з малими дітьми. Це наш капітан - Євгенія Мороз - і ще дехто", - розповідає головна транерка "Сумчанки" Світлана Макаєва.

Тренер з фізичної підготовки Євген Бондаренко з командою працює дистанційно. “Я продовжую підтримувати команду і сподіваюсь, що максимально довго (наскільки я зможу) буду за допомогою інтернету надавати максимальну інформацію щодо підготовки і контролювати їхній фізичний стан”, - говорить він.

Зараз керівництво та тренерський штаб “Сумчанки” шукає можливості потрапити на європейський хокейний форум. “Сподіваємось, що у нас є кілька друзів-бізнесменів, які нам нададуть допомогу хоча б заправити машини трішки, доїхати до кордону з Польщею. А у Польщі у нас також є друзі”, - говорить Світлана Макаєва.

Розповіла вона про долю дітей-вихованців спортивної школи “Динамо”, яких з початку війни відправили до Німеччини.

“За ці три тижні ми відправили більше сотні наших мам з діточками. Всі дуже в гарних умовах, всім куплена форма хокейна, всі тренуються, всі ходять до школи", - говорить Макаєва.

У Ганновері нині знаходяться дівчата та хлопці від 7 до 18 років. “Кажуть: як тільки закінчиться війна ми відразу будемо дома”, - розповідає вона.

Тренери “Сумчанки” впевнені, що перемога буде за нами. “Все буде Україна. І Україна буде починатися із Сум”, - говорить Євген Бондаренко.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок