"То риють окопи, то тікають. Військові РФ не знають, що робити із Херсонщиною", - політолог Данилов

"То риють окопи, то тікають. Військові РФ не знають, що робити із Херсонщиною", - політолог Данилов

"То риють окопи, то тікають. Військові РФ не знають, що робити із Херсонщиною", - політолог Данилов
Фото:Радіо Свобода

"То риють окопи, то тікають, то кажуть, що щось захоплять. Я думаю, що вони не знають, що робити". Український політолог, експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода "Новини Приазов’я" сказав, що російські сили не знають, що робити з захопленою Херсонщиною.

За словами Данилова, ні створення "народної республіки", ні приєднання до Росії не підтримує місцеве населення.

"Я бачу дуже хаотичні, неузгоджені рухи окупанта на Херсонщині. Вони не знають, що робити, у них немає ресурсів, щоб повноцінно окупувати: вони шарахаються і намагаються хоч якось забезпечити у "своєму найпершому тилі" (хоч Херсонщина і в тилу, але прямо на лінії фронту) безпеку та стабільність. Вони всього бояться…. Найголовніше, що вони відчувають дуже сильний спротив, тобто немає колабораціоністів, немає з кого дібрати дуту, фейкову "республіку", доводиться щось вигадувати, доводиться встановлювати просто окупаційний режим", - сказав Сергій Данилов.

Що відомо:

  • Понад двадцять днів російські війська на Херсонщині. Вони "господарюють" в населених пунктах, залякують місцевих жителів, проводять обшуки, мародерствують, викрадають людей.
  • Херсон, в який 1 березня зайшли окупанти, так і залишається в облозі. Машини з продуктами та ліками до Херсона не пускають.
  • Прибічники окупантів намагаються дезінформувати жителів Херсонщини. Вони проводять мітинги, роздають "допомогу" з російського гумконвоя, створюють фейковий комітет з порятунку Херсона.
  • Наперекір усьому жителі Херсона і області щодня виходять на мирні акції протесту, щоб показати окупантам Херсонщина - це Україна.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок