Черговий фейк про хімічну зброю: росЗМІ пише про зберігання хімречовин у школі на Миколаївщині

Черговий фейк про хімічну зброю: росЗМІ пише про зберігання хімречовин у школі на Миколаївщині

Черговий фейк про хімічну зброю: росЗМІ пише про зберігання хімречовин у школі на Миколаївщині
Фото: nus.org.ua

Російські засоби масової інформації продовжують розповсюджувати фейки про використання хімічної зброї українськими військовими. Російське видання "РИА Новости" заявило про те, що Збройні сили України нібито зберігають хімічні речовини в одній зі шкіл у Миколаївській області.

Про це "РИА Новости" написали у своєму телеграм-каналі, посилаючись на Міноборони Росії.

За інформацією видання, Збройні сили України почали звозити хімікати до Котляревської загальноосвітньої школи. Хімікати нібито підірвуть, якщо до селища наближатимуться російські військові.

"Українські бойовики завезли ємності з хімічними речовинами до будівлі школи в селищі Котляреве, у Миколаївській області, їх планують підірвати під час наближення російських військ", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Як зазначив у телеграм-каналі радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, на жаль, навіть в ООН сьогодні не виключають, що брифінг РФ стосовно біологічних лабораторій може бути одним з імовірних етапів підготовки групи "яструбів" Кремля до можливих біологічних/хімічних операцій на території України.
  • "Розуміючи перспективу подальших розгромних судових процесів у міжнародних судах, політичне керівництво Росії шукає будь-які можливості знайти й зафіксувати на міжнародних майданчиках пояснення свого масштабного та кривавого вторгнення в Україну", – написав Михайло Подоляк.
  • Раніше представники Кремля неодноразово поширювали фейки про нібито розробки Україною біологічної зброї. Зокрема, віцепрем'єр окупаційного кримського уряду Георгій Мурадов 12 березня заявив, що розробки ці буцімто велися у Кримській протичумній станції. Користуючись непоінформованістю кримчан у складній темі біологічних досліджень, Георгій Мурадов представив звичайну роботу кримської протичумної станції як створення біологічної зброї. Він стверджує, що у Сімферополі "знайшли підготовлені до відправки за кордон 104 пули ектопаразитів, 46 зразків внутрішніх органів гризунів та 105 зразків сироватки крові людей".
  • Він стверджує, ці притягнуті за вуха "факти" начебто "підтверджують висновки російського керівництва про те, що Україна перетворювалася на плацдарм для потенційної агресії проти Росії, у тому числі за допомогою ведення "прихованої біологічної війни". І, мовляв, лише окупація Криму Росією врятувала кримчан від страшної смерті. Але жодні "факти"це не підтверджують.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок