Пробне тестування з укрмови не відбудеться – Кіровоградський департамент освіти. Чи скасують ЗНО?

Пробне тестування з укрмови не відбудеться – Кіровоградський департамент освіти. Чи скасують ЗНО?

Пробне тестування з укрмови не відбудеться – Кіровоградський департамент освіти. Чи скасують ЗНО?
Суспільне Кропивницький

Пробне тестування з української мови 19 березня не відбудеться. Про це Суспільному сказала начальниця Кіровоградського обласного департаменту освіти Ельза Лещенко. Чи скасують основну сесію зовнішнього оцінювання якості знань, за результатами якої вступають до закладів вищої освіти?

На пробне тестування в області зареєструвалися 3355 учасників, на основну сесію майже вісім тисяч.

У кропивницькому ліцеї п’ять років поспіль проводили пробні та основні сесії зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти. Готувались і цього року, говорить заступник директора з навчально-виховної роботи Віктор Гарбузенко. За десять днів до проведення пробного оцінювання ліцей отримував списки учасників тестувань. У цьому році не отримали.

Одинадцятикласниця ліцею Анастасія Медведєва зареєструвалась на пробне тестування з англійської мови. Нині – каже дівчина – жодної інформації, чи відбудуться пробна та основна сесії оцінювання якості освіти. "Я вважаю його краще здавати, а не відміняти, я витратила на це дуже багато часу, готувалася з репетиторам".

Пробне тестування з укрмови не відбудеться – Кіровоградський департамент освіти. Чи скасують ЗНО?
Анастасія та Ольга Медведєви. Суспільне Кропивницький

Маму випускниці Ольгу Медведєву, як і Анастасію, більше хвилює, що буде з основною сесію оцінювання якості освіти, адже за результатами тестувань відбувається зарахування до закладів вищої освіти. "На сайті Міністерства освіти є повідомлення Сергія Шкарлета 8 березня: "Об'єднавши зусилля з освітянською та батьківською спільнотою ми виходимо із пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо ДПА та вступу до вишів". І в цілому написано про те, що таке рішення є непростим, і, скоріше за все, буде ухвалене рішення, що ЗНО відмінять".

Ольга Медведєва каже, тиждень тому з’явилась протилежна інформація від міністра освіти. "15 березня був телемарафон і пан Шкарлет сказав зовсім іншу інформацію, що він взагалі не має ніякої інформації з приводу того, що ЗНО відмінять і потрібно готуватися, ЗНО відбудеться".

На офіційних сайтах Міністерства освіти та Одеського регіонального центру немає інформації, чого чекати випускникам. "Варто, мабуть, було би повідомити про пробне ЗНО, що його не буде, або якщо його планують зробити, то написати приблизні дати", –вважає Ольга Медведєва.

Жодної офіційної інформації з приводу зовнішнього оцінювання знань від Міністерства освіти України не надходило – говорить начальниця департаменту освіти Ельза Лещенко. "Швидше за все, не буде ні ДПА, ні ЗНО. Тим не менше не потрібно засмучуватися, всі вчилися, я розумію батьків, які хвилюються, і в першу чергу хвилюються самі абітурієнти".

Говорить, нині комітет Верховної ради з питань освіти, науки та інновації та Міністерство науки розробляють порядок зарахування до закладів вищої освіти.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок