1500 сухих пайків спакували хмельницькі волонтери та передали військовим

1500 сухих пайків спакували хмельницькі волонтери та передали військовим

1500 сухих пайків спакували хмельницькі волонтери та передали військовим
Фото: Суспільне Поділля

1500 сухих пайків спакували волонтери та передали військовим. Про це розповіла волонтерка волонтерського об’єднання "Захист" Наталія Войко. За її словами, в день жінки виготовляють 300 сухих пайків. Як пакують, що туди входить та на скільки вистачає одного сухого пайку, Суспільне розповість.

В одному пайку 18 компонентів, каже волонтерка волонтерського об’єднання "Захист" Наталія Войко: "Вже зробили десь півтори тисячі пайків, в загальному. В день десь 260-300 штук. Зараз почалася проблема, трошки тяжко зібрати, того що в одному цьому пайку 18 комплектуючих, це мінімум 20 людей до цього причетні, які нам допомогли".

Деяких продуктів для сухих пайків не вистачає, говорить Наталія Войко: "Ось з такими консервами зараз дуже велика проблеми, 300-400 грамові консерви потрібні нам дуже зараз. І ось такі хлібці, які мають поживність. Хлібці мають бути на висівках, не прості сухарі".

Основні вимоги до пайку - поживність, калорійність та мала вага, розповідає волонтерка волонтерського об’єднання "Захист" Світлана Дмитрук: "Туди входить дві консерви, паштет, гаряча кружка, входить вівсяний набір дуже поживний, кава, чай, сіль, батончики. Багато стараємося покласти, щоб було поживне, калорійне, і легке, бо важно носити його. Також в нас є і намазка сальна, і рибні бувають консерви. Є проблема в нас з вологими серветками. Якщо є в когось така можливість, будь ласка, давайте".

За словами волонтерки Інни Чорногод, щодня працюють по 5 годин: "В нас тут дівчат працює до 5 чоловік, так як місця мало. Приходимо на певний час, відпрацювали, запакували. Це займає майже 5 годин в день. В нас проблема з цукром. Потрібні стіки. Можливо, хтось з підприємців Хмельницького може нам допомогти і надати нам цукор в стіках, в нас процес буде йти швидше".

Одного сухого пайка вистачає на добу, каже Інна Чорногод: "Якщо економити, то можна і на два дні. Крім того, що ми вложуємо сюди 18 компонентів, ми також вложуємо сюди свою душу і молитви. Молимося за них, просимо Господа Бога, щоб він всіх нам повернув живими і здоровими, і тільки з перемогою. Слава Україні!"

За словами Наталії Войко, продукти надсилають з Польщі та Німеччини. Допомагають місцеві підприємці.

На початок