197 внутрішніх переселенців звернулися до центрів зайнятості на Хмельниччині

197 внутрішніх переселенців звернулися до центрів зайнятості на Хмельниччині

197 внутрішніх переселенців звернулися до центрів зайнятості на Хмельниччині
Фото: Суспільне Поділля

197 внутрішніх переселенців звернулися до центрів зайнятості на Хмельниччині. Про це розповів директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня. За його совами, 50 людей зареєстровані, як безробітні. Для решти внутрішніх переселенців шукають роботу. Вони не встигли звільнися з місць роботи в містах, де йдуть бойові дії.

Олена Смоленська приїхала до Хмельницького з Київської області разом з матір’ю та донькою. Каже, щойно зареєструвалася в Штабі допомоги вимушеним переселенцям. Зараз очікує отримати якісь речі, бо виїхала тільки з документами. Житло вже знайшла, згодом планує шукати роботу: "Щось буду планувати, бо за щось треба жити. Я бухгалтереекономіст, працювала в Києві. Я не знаю, коли я повернусь додому. Я так думаю, що моєї хати вже немає. Ми не встигли звільнитися. Ми всі працювали 23 лютого, а 24 - все вже".

Заступниця керівника Штабу із допомоги переселенцям Юлія Сабій розповідає: людям, які планують затримуватися у Хмельницькому більше 48 годин, пропонують працевлаштуватися. Додає: "По фаху тих людей, які в нас залишаються, ми пропонуємо їм роботу і даємо їм можливість бути працевлаштованими тут".

Роботу внутрішнім переселенцям допомагають шукати в консультаційному центрі. Волонтер Віталій Лисий пояснює, як це зробити онлайн: "Чую, який фах у людини і на сайтах пошуку роботи допомагаю, шукаю їм вакансії за їхнім фахом. Це, здебільшого, потрібно тим людям, які не вміють або не можуть користуватися інтернетом, можливо, в когось немає ноутбука. Були люди, в яких немає мобільного телефону".

Шукати роботу в Хмельницькому за фахом планує медична сестра Олена Чижевська. Каже, вимушено переїхала з-під Києва. У Хмельницькому вже знайшла житло: "Ну, звичайно, я б в професії залишилася. Медицина - це моє все".

197 внутрішніх переселенців звернулися до центрів зайнятості у Хмельницькій області. 50 людей підтвердили статус безробітного, розповідає директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня. Чоловік називає спеціальності людей, які потребують працевлаштування: "І касири, і банкіри є, і банківські працівники, і продавці, і фармацевти є, квіткар. Вже через "Дію" можна подавати документи на реєстрацію в центр зайнятості: паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, документ про освіту".

Сергій Черешня каже, що вже є 487 вакансій для людей, які шукають роботу: "Шукають і водіїв. На сьогодні ми вже маємо 33 вакансії будівельників. Вже почали потроху в області працювати. Але більша кількість - це сільськогосподарські роботи: трактористи, машиністи – все, що пов’язано з посівною".

За словами Сергія Черешні, ті люди, які підтвердять свій статус безробітного, можуть отримувати грошову допомогу від однієї тисячі гривень до дев’яти тисяч сімсот.

На початок