У департаменті соцполітики пояснили, як людям з інших регіонів отримати соцвиплати на Прикарпатті

У департаменті соцполітики пояснили, як людям з інших регіонів отримати соцвиплати на Прикарпатті

У департаменті соцполітики пояснили, як людям з інших регіонів отримати соцвиплати на Прикарпатті
Фото: УНІАН

На Івано-Франківщині для безперебійної виплати соціальних допомог, пільг та субсидій людям, які вимушено переїхали з інших регіонів України, створили альтернативні способи нарахування грошей. Вони діятимуть у період воєнного стану.

Про це під час брифінгу повідомила виконувачка обов’язків директора департаменту соціальної політики обласної військової адміністрації Галина Сеник.

За її словами, Міністерство соцполітики спрямує гроші через "Ощадбанк", який перераховуватиме їх на банківські рахунки людей. Однак тим, хто отримував виплати через "Укрпошту", банк зарахує гроші через міжнародну платіжну систему MyTransfer. Щоб отримати гроші, людям необхідно буде звернутися до найближчого відділення "Ощадбанку" чи "Укрпошти".

"На центральному рівні Міністерство соціальної політики забезпечить фінансування грошових допомог, пільг та субсидій відповідно до чинних реєстрів отримувачів. Для того, щоб отримати грошовий переказ, достатньо звернутися з паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного коду до будь-якого відділення "Ощадбанку" та "Укрпошти" на території України. Зробити це можна протягом 60 календарних днів з дати зарахування переказів", — сказала Галина Сеник.

Термін виплати соціальних допомог, які призначили раніше, продовжать на період воєнного стану та одного місяця після його припинення. Гроші виплачуватимуть за повний місяць. Галина Сеник каже, що після припинення воєнного стану отримувачі соціальної допомоги, яким автоматично продовжили виплати, повинні оновити свої документи упродовж місяця.

"Рішення стосується допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям і дітям, які перебувають під опікою чи піклуванням, допомоги важкохворим дітям, яким не встановили інвалідність, щомісячної допомоги тому, хто проживає разом з людиною з інвалідністю першої чи другої групи через психічні розлади. Також документ стосується допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним людям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій людині, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату", — повідомила Галина Сеник.

На Івано-Франківщині від початку уведення воєнного стану нарахували державні допомоги, пільги та субсидії для 170 тис. людей. Загальна сума виплат — 392 млн грн. Галина Сеник каже, що через відділення банків люди вже отримали гроші, а через відділення "Укрпошти" — спрямують до 25 березня.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок