На Буковину надійшли ще три станції супутникового інтернету Starlink. Як їх використовуватимуть

На Буковину надійшли ще три станції супутникового інтернету Starlink. Як їх використовуватимуть

На Буковину надійшли ще три станції супутникового інтернету Starlink. Як їх використовуватимуть
Директор центру екстреної медичної допомоги Володимир Єленєв. Фото: Facebook/Департамент Охорони здоров'я Чернівецької ОДА

У Чернівецьку область надійшли три станції супутникового інтернету Starlink. Станціями користуватимуться медики та військові тероборони.

Одну станцію отримав обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Нею користуватиметься оперативно-диспетчерська служба у разі відключення проводового інтернету. Про це в коментарі Суспільному сказав директор центру Володимир Єленєв. За його словами, у службі вже налаштували обладнання Starlink і воно готове до використання.

Дві станції супутникового інтернету передали для потреб тероборони, сказав заступник голови обласної військової адміністрації з питань цифрової трансформації Роман Скигар. За його словами, станцію Starlink, яку отримали раніше, випробували у польових умовах. Для неї підготують комплекти мобільного живлення.

Що відомо

  • Першу станцію супутникового інтернету в Чернівецьку область доставили 12 березня.
  • Першу партію тест-супутників Starlink компанія SpaceX запустила 24 травня 2019 року, другу (вже повнофункціональну) — в листопаді 2019 року
  • StarLink – глобальна супутникова система, яка забезпечує високошвидкісний широкосмуговий супутниковий доступ до Інтернету у місцях, де він ненадійний або недоступний.
  • В Україні супутниковий інтернет Starlink офіційно запрацював 26 лютого — це сталося після того, як міністр цифрової трансформації Михайла Федорова офіційно звернувся у Твіттері до засновника SpaceX Ілона Маска з відповідним проханням.
  • Першу партію станцій супутникового інтернету від компанії Ілона Маска доставили в Україну 28 лютого.
  • 6 березня стало відомо, що американський бізнесмен та засновник компанії SpaceX Ілон Маск передасть чергову партію терміналів для супутникової інтернет-мережі Starlink.
  • Комплект необхідного обладнання (термінал, кріплення та Wi-Fi маршрутизатор) коштує 499 доларів, а абонентська плата за послугу — 99 доларів на місяць. Швидкість у мережі Starlink варіюється від 100 до 400 Мбіт/с, а у віддаленій перспективі SpaceX планує забезпечувати 10 Гбіт/с.

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок