Із Полтавщини на Сумщину відправили автобуси для евакуації населення

Із Полтавщини на Сумщину відправили автобуси для евакуації населення

Із Полтавщини на Сумщину відправили автобуси для евакуації населення

18 березня для жителів Сумщини мають працювати гуманітарні коридори. Цивільних мешканців евакуйовуватимуть на Полтавщину, повідомив у своєму Telegram-каналі начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

У Сумську область із Полтавської відправили 36 автобусів. У колоні, зокрема, представники Червоного Хреста та медики. Людей будуть евакувати шістьма маршрутами:

 1. Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
 2. Тростянець – Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
 3. Лебедин – Штепівка – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
 4. Конотоп – Шевченкове – Хмелів – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава;
 5. Велика Писарівка – Охтирка – Хухра – Котельва – Полтава;
 6. Краснопілля – Верхня Сироватка – Суми – Голубівка – Вільшана – Недригайлів – Коровинці – Ромни – Андріяшівка – Лохвиця – Лубни – Полтава.

Гуманітарні коридори мають діяти від 9:00 до 21:00 18 березня. У Лубнах частину евакуйованих відправлять потягом у західні області країни, охочі зможуть залишитися на Полтавщині.

Що відомо:

 • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Після цього російські війська вторглися на територію України.
 • Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. 25 лютого за це проголосувала Верховна Рада.
 • 6 березня відбувалися перемовини між Україною і РФ за участі міжнародних організацій щодо можливості забезпечення гуманітарних коридорів.
 • Російська сторона погодилась відкрити гуманітарні коридори 7 березня для евакуації цивільного населення з українських міст на територію РФ. Українська сторона запропонувала евакуювати людей із Сум у напрямку Полтави.
 • Перший "зелений коридор" у Полтавську область із Сумської діяв 8 березня, а минулий – 15 березня.
На початок