Президент Володимир Зеленський дорікнув німецькій владі у зволіканні з впровадженням превентивних санкцій проти РФ та закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца взяти на себе лідерську роль і допомогти Україні зупинити війну.
Про це він заявив під час онлайн виступу перед німецьким Бундестагом 17 березня.
"Я хочу звернутися до вас, канцлере Шольц. Руйнуйте цю стіну. Дайте Німеччині лідерство, якого ви заслуговуєте і чим ваші нащадки будуть тільки пишатися. Підтримайте нас, підтримайте мир, підтримайте кожного українця. Припиніть війну. Допоможіть нам її зупинити", — закликав український лідер.
Він також дорікнув Німеччині у тому, що та не почула українську владу, коли вона попереджала, що російський газогін "Північний потік-2" — "це зброя і підготовка до великої війни".
"Ми чули відповідь: "Все ж таки це економіка". А це був цемент для нової стіни. Коли ми запитували вас, що має зробити Україна, щоб стати членом НАТО, бути в безпеці, отримати гарантії безпеки — ми чули відповідь: "Рішення такого на столі поки що немає. Найближчим часом не буде, як і крісла для нас за цим столом". Ви зволікаєте і зараз з питанням про вступ України до Євросоюзу. Якщо відверто, для деяких — це політика, а насправді — це каміння для нової стіни", — заявив Зеленський.
Крім того, за його словами, німецька влада зволікала, коли Україна просила запровадити превентивні санкції проти Росії, "щоб агресор відчув, що ви сила".
"Ми бачили затягування, ми відчули спротив. Ми зрозуміли, що ви хочете продовжувати економіку, економіку, економіку… І зараз торговельні маршрути між вами і державою, яка знову принесла в Європу жорстоку війну, колючий дріт над стіною, над новою стіною, яка розділяє Європу. І ви не бачите, що за цією стіною", — наголосив президент.
Він закликав німецьких депутатів допомогти Україні у боротьбі проти РФ, яка "намагається знищити цілий народ" в Європі.
"Я звертаюся до вас від імені наших військових, тих, хто захищає нашу державу, а отже і цінності, про які часто говорять тут у Європі… Чому держава за океаном для нас виявилась ближчою, ніж ви? Тому що це стіна. Стіна, яку хтось не помічає, але об яку б’ємося ми, поки воюємо за те, щоб зберегти свій народ", — підсумував Зеленський.
Що передувало
Напередодні, 16 березня, у Бундестазі влаштували півторагодинні дебати щодо ситуації в Україні. Зокрема, депутат-консерватор Міхаель Бранд заявив, що йому соромно, що німці не спромоглися захистити український народ.
"Мені соромно, що ми, німці зі своєю історією в Україні, не захистили українців зараз і так довго співпрацювали з агресором і допомагали йому", — заявив Бранд, передає "Укрінформ".
Він наголосив, що наразі Німеччина має зробити більший внесок у зупинення агресора. Його однопартієць Йоханн Давід Вадефуль (ХДС/ХДС) додав, що Німеччина постачає Україні менше зброї, ніж Данія. Тому він закликав уряд ухвалити рішення про збільшення такої допомоги.
Своєю чергою депутат від правлячої Соціал-демократичної партії Міхаель Рот, який раніше виступав проти надання Україні зброї, заявив, що лише озброєна Україна може зупинити Росію. Він також заявив, що підтримує надання Україні перспективи членства в ЄС.
"Але ця пропозиція має бути чесною, а не символічною. Вони (українці) заслуговують на це", — заявив Рот.
Представник "Зелених" Робін Вагенер наголосив, що якби після анексії Криму проти Росії запровадили безпрецедентні санкції, то сьогоднішньої війни в Україні вдалося би запобігти. Він також заявив, що Німеччина загнала себе в енергетичну залежність від Росії.
"Зараз треба ставати більш незалежними щодня. Нам дорікають, що ми фінансували військову машину РФ. Зараз, коли диктатор нападає на сусідню країну, ми не можемо дозволити Путіну отримувати вигоду від продажу нам енергоносіїв", — заявив політик.
Представник "Лівої партії" Дітмар Бартч заявив, що лише Путін несе відповідальність за вбивства, страждання, руйнування в Україні.
"Немає виправдання цій агресії. Не Україна, не НАТО не спровокували цю війну, це виключно Путін, і тільки він може завершити", — сказав депутат.
Він додав, що після завершення війни Україні має бути надано "план Маршалла".
Війна — усі останні новини
Що відомо
- 16 березня Володимир Зеленський виступив з віртуальним зверненням перед Конгресом США. Зокрема, він закликав негайно підтримати закриття неба над Україною для російської авіації, а також запроваджувати нові санкції щотижня, поки Росія не зупиниться і не припинить війну.
- Сенат США 15 березня одноголосно ухвалив резолюцію, яка засуджує президента Росії Володимира Путіна як воєнного злочинця.
- 15 березня президент України Володимир Зеленський закликав українців у всьому світі тиснути на політиків та бізнес, говорити з журналістами — аби країни припинили торгівлю з Росією.
- 15 березня до Києва попри обстріли потягом приїхали прем’єри Польщі, Чехії та Словенії, щоб "продемонструвати солідарність з українцями".
Читайте також
Обстріли Києва, евакуація Бучі, Гостомеля, Ірпеня. Що відбувається у Київській області та столиці
Вторгнення Росії в Україну. День двадцять другий. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!