Тестували гвинтівками й автоматами: у луцькій майстерні виготовляють захисні плити для бронежилетів

Тестували гвинтівками й автоматами: у луцькій майстерні виготовляють захисні плити для бронежилетів

Тестували гвинтівками й автоматами: у луцькій майстерні виготовляють захисні плити для бронежилетів
Суспільне Волинь

В одній з автомобільних майстерень у Луцьку волонтери налагодили виробництво захисних пластин для бронежилетів. Для цього використовують метал спеціального маркування й товщини, щоб броню не пробивала куля, – розповів Суспільному лучанин Максим Поліщук.

До війни чоловік займався продажем автомобілів, які привозив з-за кордону. Каже: з початком вторгнення російських військ в Україну знайомі пішли у військо та просили допомогти з бронежилетами.

"Зараз така ситуація склалася, біда на нашій землі, тому заробляти гроші будемо пізніше. Треба допомагати нашим бійцям, яким велика повага та подяка, що нас обороняють.Чим можемо, тим допомагаємо", – зазначив лучанин.

У луцькій майстерні виготовляють захисні пластини під бронежилети
Максим Поліщук. Суспільне Волинь

Під час виготовлення захисних пластин волонтери спершу нарізають елементи. Метал беруть із пружинної частини підвіски вантажівок. Далі зварюванням деталей займається механік-інженер Павло Гончаров.

Як розповів лучанин, до війни займався ремонтом автомобілів, нині ж вирішив волонтерити, аби допомогти відстояти майбутнє українських дітей. "Щоб вони бігали по цій землі спокійно, щоб їм хтось не вказував що робити, аби прожили життя так, як вони хочуть", – каже чоловік.

У луцькій майстерні виготовляють захисні пластини під бронежилети
Металеві пластини. Суспільне Волинь

Після зварювання пластини обрізають, з однієї сторони обклеюють спеціальним матеріалом, щоб не було уламків від потрапляння кулі, а з іншої сторони – матеріалом для зменшення віддачі в тіло військового.

У луцькій майстерні виготовляють захисні пластини під бронежилети
Зварювання пластин. Суспільне Волинь

Впродовж дня чоловікам вдається виготовити 15 бронепластин. "Коли вже все готово, обклеєно, ще кладемо в спеціальну тканину "кармани" й це встановлюється в плитоноскуПлитоноска – це легкий бронежилет, який є чохлом переважно для двох бронеплит. ", – розповів лучанин Максим Поліщук.

У луцькій майстерні виготовляють захисні пластини під бронежилети
Обшиті пластини. Суспільне Волинь

Нині у волонтерів є проблеми з матеріалами: усе, що зібрали та мали, закінчується. Зі слів волонтера, готові працювати далі, тому шукають необхідне для виготовлення захисних пластин.

"Багато інформації збирали, пробували й дійшли до такого оптимального варіанту: пластина накладається одна на одну. Ми переживали за шви, але наші військові на полігоні прострілювали – ось попадання від АК 71. Також ми стріляли з СВД 762 – пластини витримали", – розповів чоловік.

Як додав Максим Поліщук, спочатку була потрібна допомога знайомим військовим.

"Дуже переживаємо за наші Збройні Сили, але в них впевнені. Все буде добре, все буде Україна. В Україні дуже мирний народ, але краще нас не чіпати. Тому спалимо тих москалів і все буде Україна", – зазначив лучанин.

Нині ж готові бронепластини передають для територіальної оборони і ЗСУ, – говорить Максим Поліщук. Частину бронежилетів днями повезли до Києва та Харкова.

Що відомо

  • У Луцьку волонтерки шиють спеціальні розвантажувальні системи – "розгрузки" – для бійців, які захищають країну.
  • У Молодіжному центрі Волині відкрили волонтерський пункт збору допомоги для оборонців Волині. Тут збирають допомогу на придбання бронежилетів, розвантажувальних систем, а також продукти, транспорт і компоненти для коктейлів Молотова.
  • У луцькому волонтерському центрі в мікрорайоні Вишків діє логістичний пункт для доставки гуманітарної допомоги, яку збирають для військових. Найбільше українські бійці потребують тепловізори, бронежилети та каски, а засобів гігієни достатньо.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram та Viber Суспільного Волині.

На початок