Отримання соціальних виплат на Миколаївщині в умовах воєнного стану. Пояснює фахівчиня

Отримання соціальних виплат на Миколаївщині в умовах воєнного стану. Пояснює фахівчиня

Отримання соціальних виплат на Миколаївщині в умовах воєнного стану. Пояснює фахівчиня
Фото: УНІАН

У березні 2022 року на Миколаївщині виплати усіх видів державних соціальних допомог отримали 60 514 людей на загальну суму 152 мільйони гривень. Органи соціального захисту населення працюють у посиленому режимі.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка Департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва.

За словами Оксани Єльчієвої, здійснені виплати пільг та житлових субсидій на загальну суму 116 мільйонів гривень для 80 190 отримувачів. Продовжуються виплати з обласного бюджету, продовжуються виплати "пакунку малюка".

"За лютий 296 людей отримали коштів на загальну суму понад 1 мільйон 800 тисяч грн – 6300 грн для кожної сім’ї, в якій народилися малята. Також хотілося б наголосити на тому, що усі державні соціальні виплати, всі державні соціальні допомоги, які ми здійснюємо, вони здійснюються на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування, і виплачуються за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення", — говорить Оксана Єльчієва.

Читайте також: "Департамент з надання адміністративних послуг Миколаєва призупинив роботу. Як отримати документи"

Оксана Єльчієва розповіла, що на час дії воєнного стану не потрібно приходити особисто до управлінь соціального захисту населення щодо переоформлення відповідних видів державних соціальних допомог.

"Це стосується державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет першого типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність", — каже Оксана Єльчієва.

З її слів, після закінчення воєнного стану управління соціального захисту населення проінформують одержувачів, яким виплата державної соціальної допомоги буде продовжена, про те, що необхідно протягом місяця оновити документи.

"Також хочу сказати, що виплата соціальної допомоги дітям, яким виповнилося 18 років у лютому 2022 та в інших місяці дії правового режиму воєнного стану і які не встигли обстежитися та отримати висновок медико-соціальної експертизи щодо встановлення статусу особи з інвалідністю, продовжується на період дії правового режиму воєнного стану та на один місяць після його скасування. Це потрібно враховувати", — говорить фахівчиня.

Зі слів Оксани Єльчієвої, департамент соціального захисту щодня моніторить потреби територіальних громад та співпрацює з усіма гуманітарними штабами.

"Стаціонарні заклади соціального захисту із цілодобовим проживанням людей функціонують в штатному режимі, забезпечені продуктами, ліками. На зв’язку щодня з метою забезпечення всім необхідним — це будинки-інтернати геріатричного профілю, психо- неврологічного, притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства", — каже Оксана Єльчієва.

З її слів, кожен житель області може звернутися до соціального працівника громади або до територіальних центрів надання соцпослуг.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок