Мешканці Тернополя та районів під час карантину стають волонтерами

Мешканці Тернополя та районів під час карантину стають волонтерами

Мешканці Тернополя та районів під час карантину стають волонтерами
ТНЕУ

Мешканці Тернополя та районів під час карантину стають волонтерами: безкоштовно шиють маски для інших, створюють благодійні фонди, купляють медикаменти та обладнання для лікувальних закладів.

Працівниці Бережанського відділу Нацполіції області пошили 400 масок для поліцейських. Про це розповів речник Нацполіції області Сергій Крета. За його словами, їх роздали дільничним офіцерам та працівникам групи швидкого реагування, які заступають на патрулювання вулиць та автошляхів. Зараз вони працюють в посиленому режимі, каже Сергій Крета. На пошиття масок дівчата витратили два дні, шиють маски з марлі на двох швейних машинках.

У Підгаєцькому штабі боротьби з коронавірусом повідомили, що підприємець з Івано-Франківська пошив та передав Підгаєцькій центральній районні лікарні 30 багаторазових масок. Також він має передати тканину для пошиття масок в районі місцевим швачкам. Уже погодилось шити маски дві швачки.

Фермери великих аграрних підприємств Теребовлянщини зібрали мільйон гривень на банківський рахунок. До них планують долучитися дрібні фермери. Про це Суспільному повідомила керівниця відділу зв’язків з громадськістю Теребовлянської міської ради Ірина Слободян. За її словами, ці гроші віддадуть на додаткові апарати штучної вентиляції легень для районної лікарні та на засоби захисту для медиків. Номер рахунку є на сторінці громади у Facebook

Жителі Заліщицького району у Facebook створили групу "Заліщицький громадсько-волонтерський рух проти коронавірусу". Організувала цю групу Леся Захарчук, яка зараз перебуває у В'єтнамі:

"Створила групу, бо її батьки – лікарі розповіли, що не вистачає засобів для захисту від коронавірусу в місцевій лікарні. За суботу та неділю до групи приєдналися майже 1000 жителів Залищиків, які пропонували допомогу, їздили по аптеках і аптечних складах Тернополя та Чернівців, щоб закупити все необхідне для лікарні міста. За вихідні залучити підприємців Заліщиків, які дали гроші та тканину для пошиття захисних костюмів і на купівлю господарських товарів для рятувальників, оскільки рятувальники в суботу звернулися за допомогою. У неділю вдалося зібрати понад 25 тисяч гривень. Шиють медичні маски та одноразові захисні комбінезони для медпрацівників. У Заліщиках до групи увійшли 3 швеї, які шиють захисні костюми та 5 жінок, які шиють маски".

3600 масок і 6000 рукавиць безкоштовно передали працівники стоматологічної клініки у Тернополі священнику отцю Української Греко-Католицької Церкви Роману Демушу, щоб він роздав парафіянам та людям, яких зустрічатиме. Про цю ініціативу розповів один зі стоматологів – Володимир Олексюк:

"Ми своєю клінікою, колективом вирішили, що всі наші запаси масок та частину запасу рукавичок ми передамо на благо суспільству, тому що оскільки зараз карантин і потрібно допомагати один одному, то вони будуть корисніші людям, ніж стоячи в нас в підвалах. Ми хотіли це зробити без розголосу, тому ми вибрали священика, якому ми довіряємо і він відповідно вже роздав чи роздає людям".

Кременчанин Віктор Штурма опублікував на своїй сторінці у Facebook, що готовий допомогти мешканцям Кременеччини  та Шумщини зі захисними масками.

Із друзями він готовий оплатити витрати на матеріали, роботу та доставку  масок для населення двох районів:

"У нас команда небайдужих людей. Ці люди допомагають, як можуть. Найперше, медикам, які в групі найбільшого ризику. Для них ми закупили маски в Чернігові, Запоріжжі. Чекаємо, мають надійти. А ще хочемо трохи допомогти людям у селах. Для них ми купуємо залишки тканини, гумок, щоб вони на місцях шили маски і роздавали в селі".

У Тернополі два апарати штучної вентиляції легень німецького виробництва передав Тернопільській лікарні швидкої допомоги Тернопільський національний економічний університет. Про це Суспільному повідомила речниця університету Олена Васильків: "Медичне обладнання придбали за кошти колективу університету" .

Що відомо:

На початок