До кінця 2022 року Німеччина планує повністю відмовитися від імпорту російських енергоносіїв.
При цьому, як розповів міністр економіки країни Роберт Габек, країна не може зробити цього просто зараз, оскільки не має власних потужностей для імпорту зрідженого газу: термінали для цього в країні лише планують будувати.
"Йдеться не про те, щоб трохи пожертвувати особистим комфортом, а про серйозні скорочення, економічні та соціальні: у разі негайної заборони на імпорт йтиметься про зниження поставок наступної зими, про економічний спад і високу інфляцію, про сотні тисяч людей, які втрачають роботу, опалення та електрика у тому числі. Санкції мають бути такими, щоб ми могли вистояти. Але ми працюємо щодня, справді кожен день, а іноді й ніч, щоб знизити залежність від російської нафти, вугілля та газу", — зазначив він в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Водночас він заявив, що "розуміє всіх, хто закликає до негайного ембарго через жорстоку агресивну війну Путіна", але наголосив, що має враховувати наслідки прийнятих рішень” для країни.
Що відомо
- 8 березня президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати Америки забороняють імпорт нафти з Росії. Слідом за США про це ж повідомило і Сполучене Королівство. До кінця цього року Британія планує припинити залежність від російської нафти, сказав прем'єр Борис Джонсон.
- Також з російського ринку йде нафтогазовий гігант Shell. Окрім цього компанія відмовляється від російських нафти та газу. Приєдналася до них і британська British Petroleum. Вона теж відмовилась закуповувати енергоносії у Росії.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День сімнадцятий. Онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Путін вчинив як воєнний злочинець". Інтерв'ю з доктором юридичних наук Савчиним
Війна — усі останні новини
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!