Ужгородські швачки під час карантину шиють захисні маски

Ужгородські швачки під час карантину шиють захисні маски

Ужгородські швачки під час карантину шиють захисні маски

Ужгородські швачки під час карантину шиють захисні марлеві маски на зав`язках. Про це розповіла директорка «Ужгородської швейної фабрики» Мирослава Каламуняк.

На Ужгородській швейній фабриці працюють три цехи по 10 людей. Швачки працюють позмінно – говорить директорка швейної фабрики Мирослава Каламуняк. Понад 25 років на фабриці працює Марія Келюлич. За її словами на пошиття однієї маски витрачає дві хвилини.

МАРІЯ КЕЛЮЛИЧ, швачка

«Одна швея за день може пошити 600-700 масок. І ми шиємо – це із задоволенням для того щоб забезпечити людей і щоб ми всі захистилися від цього вірусу – групу. Шиємо по декілька штучок, потім дезінфікуємо руки щоб все було так як має бути і потім продовжуємо ».

Швачка Оксана розповідає за яким принципом шиють маски.

ОКСАНА, швачка

«Зараз на швейному підприємстві пошиваємо маски, у нас є різні моделі є. Сама практичніша рахуємо, що це із марлі маска, тому що вона багаторазова в пристосуванні плюс до того, ми пошиваємо так, що чотири слоя до прикладу, але між ними є так званий карманчик і зараз важливо, щоб захистити від віпусу рекомендують туди ложити вартку зі спиртом ».

Директорка «Ужгородської швейної фабрики» Мирослава Каламуняк розповідає кому наразі передаватимуть захисні маски.

МИРОСЛАВА КАЛАМУНЯК, директорка «Ужгородська швейна фабрика» «Водіям треба, дорожникам треба. Однозначні ті, що сьогодні продовжують працювати і їм усім потрібні маски, тому що поки що ми виключно шиємо на їхні організації на їхнє замовлення і працюємо. Розійдеться ажіотаж, то може щось з’явиться в аптеках, а поки що це виключно на організації, я навіть, не думала».

Людина, яка не може під час карантину залишитися вдома, повинна дотримуватися правил захисту, каже лікарка-вірусолог Наталія Потокій.

НАТАЛІЯ ПОТОКІЙ, лікарка-вірусолог «Щодо вибору маски в наших умовах, то яка є таку і беремо, тому що і доступу і закупити маски ви самі бачите – немає. Щодо основних засобів захисту – це елементарні гігієнічні засоби – це часте миття рук із милом під теплою водою». За словами Наталії Потокій маску потрібно змінювати кожні дві години, а рукавиці кожні чотири.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди