На Прикарпатті створюють штаб для пошуку постачальників медичного обладнання

На Прикарпатті створюють штаб для пошуку постачальників медичного обладнання

На Прикарпатті створюють штаб для пошуку постачальників медичного обладнання facebook

На засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Івано-Франківської обласної ради вирішували, як ефективно перерозподілити кошти обласного бюджету для боротьби з короновірусом. Основним доповідачем на засіданні була в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельска.

Зокрема, очільниця профільного департаменту зазначила, що частину вже перерозподілених коштів, використали.

Але виникли проблеми з пошуком постачальників, які можуть своєчасно надати необхідні засоби індивідуального захисту і медичного обладнання. "Постачальники завантажені. Сьогодні в департаменті охорони здоров’я створено робочу групу – штаб, який буде здійснювати моніторинг, аналіз і пошук постачальників, які зможуть забезпечити наші заклади охорони здоров’я медичним обладнанням і засобами індивідуального захисту. Ми розуміємо, що це великий ризик, є недобросовісні постачальники, тому в цю групу треба включити представників Служби безпеки України", – розповіла Ірина Кобельська.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич запитав, чи знає очільниця департаменту, які тенденції формування цін на життєво необхідні в умовах боротьби з короновірусом медичні препарати та обладнання?

Ірина Кобельська відповіла: "Апарат штучної вентиляції легень коштував до сьогодні 300-400 тис. грн, а тепер його пропонують за 700-800 тис. грн. Якщо колись маску можна було придбати за 60 копійок, то тепер вона коштує 10 грн і вище. Впливу на регулювання цін ми не маємо. Це проблема загальнодержавна".

Голова обласної ради Олександр Сич назвав таку ситуацію мародерством у важкий для держави час.

На сьогодні головним проблемами області у боротьбі з коронавірусом є недостатня укомплектованість медичних закладів відповідними апаратами та індивідуальними засобами захисту персоналу. Крім того, існує проблема з довезенням медичних працівників на роботу. Більшість закладів врегулювали це самостійно, але повністю проблему не вирішили.

На запитання голови постійної комісії Миколи Палійчука, чи має керівниця департаменту інформацію про те, що всі області України закріплені за певними українськими фінансовими магнатами, і, зокрема, Прикарпаття – за Рінатом Ахметовим, та чи не надходили від нього гроші, Ірина Кобельська відповіла: "Ми на сьогодні не отримали жодної маски, жодного апарата ні від державного, ні з приватного сектору. Лише Обленерго зробило благодійну допомогу, придбавши для інфекційної лікарні апарат штучної вентиляції легень".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди