Жінкам при надії з інших регіонів України допоможуть медики Франківського міського перинатального

Жінкам при надії з інших регіонів України допоможуть медики Франківського міського перинатального

Жінкам при надії з інших регіонів України допоможуть медики Франківського міського перинатального
Фото: Unsplash/Anastasiia Chepinska

Акушери-гінекологи Івано-Франківського міського перинатального центру готові надавати інформаційну, психологічну й медичну допомогу вагітним жінкам, яких війна змусила покинути власні домівки й оселитися на Прикарпатті. Про це Українському радіо Карпати повідомила лікарка, голова профспілки медустанови Світлана Вінтонюк.

"Жінці, яка приїхала в чуже місто, село, важко адаптуватися до нового середовища, навіть якщо вона не вагітна. А коли у ній зародилося ще одне життя, їй значно важче. Тому що вона хвилюється і за себе, і за свою дитинку. Ми переговорили зі спеціалістами кафедри акушерства і гінекології медичного університету. Вони розповідатимуть жінкам про перебіг вагітності, як себе поводити у різні періоди. Долучаться також психологи, зокрема й на волонтерських засадах", — розповіла Світлана Вінтонюк.

Щодо медичної допомоги, то, за словами лікарки, у перинатальному центрі забезпечать супровід вагітності, ставитимуть жінок на облік, прийматимуть пологи. Світлана Вінтонюк каже, що наразі висловили бажання прийти на огляд три вагітні жінки. Роботу з ними, а також іншими, які захочуть звернутися до медиків надалі, координуватимуть волонтерка Наталія Сербин і гінекологиня Галина Артиш.

Світлана Вінтонюк також додає, що у цей період для повноцінної роботи Івано-Франківського міського перинатального центру потрібні розхідні матеріали й речі для новонароджених дітей — памперси, ковдри, багаторазові пелюшки.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок