Як воєнний стан вплинув на підприємства Рівного. Пояснює депутат-бізнесмен

Як воєнний стан вплинув на підприємства Рівного. Пояснює депутат-бізнесмен

Ексклюзивно
Як воєнний стан вплинув на підприємства Рівного. Пояснює депутат-бізнесмен
Фото: УНІАН

Через тимчасові обмеження, прийняті місцевою владою, деякі підприємства Рівного не працюють. Щоб наповнити бюджет, органи місцевого самоврядування повинні працювати в режимі штабів та залучати представників різних сфер бізнесу. Про це в етері "Сьогодні. Головне" на Суспільному розповів депутат Рівнеради, керівник тервідділення всеукраїнської громадської організації Асоціації платників податків Мар'ян Года.

Міська й обласна влада щоденно закликає бізнес відновлювати роботу, щоб економіка працювала.

Як бізнес, платники податків, працюють в умовах війни

Оскільки Рівне станом на 10 березня не перебуває в зоні активних бойових дій, резерви у бюджеті є, – розповів Суспільному Мар'ян Года. Водночас, за його словами, в обласному центрі не працює ряд підприємств, а відтак – не наповнюють бюджет. Як приклад, підприємець наводить роботу Рівненського пивзаводу, директором якого він є.

"Підприємство від початку бойових дій зупинилося, оскільки існує заборона торгівлі алкогольними напоями. Така заборона – справедлива. Важкий алкоголь може перечекати кілька років, а ми, якщо не реалізуємо свою продукцію упродовж двох місяців — виллємо її у каналізацію. У нас на підприємстві готової продукції більше, ніж на мільйон доларів. Ми готові ці кошти запустити в економіку, заплатити податки", – каже Года.

Теперішню співпрацю підприємців та представників влади Мар'ян Года вважає незадовільною.

"На всі випадки життя дати рекомендації не можна. Є органи місцевого самоврядування, які мали б працювати в режимі штабів, мали б бути залучені представники різних сфер бізнесу. В кожного є певні проблеми. Бізнес повинен працювати. В Рівному ситуація не та, яка мала б бути", – додає підприємець.

Водночас, за словами Мар'яна Годи, призупинилось і будівництво.

"Будівельна галузь зупинилася зі зрозумілих причин. Цілий ряд підприємств не можуть працювати, оскільки попит на продукцію фактично відсутній. Треба шукати резерви в тих сферах, які можуть на сьогодні працювати", – каже депутат.

Він додає: у Рівному значна кількість підприємств працює у сфері послуг, відтак, заклики влади працювати, але бути відповідальними, є актуальними.

Читайте також: У Рівному відкриваються перукарні. Чому це важливо

Чому податки є важливими саме зараз

"Ми на війну витрачаємо немалі кошти. У місцеві та державні бюджети кошти потрібні. Бюджет незабаром закінчиться і його треба наповнювати", – каже Мар'ян Года.

На його думку, держава робить все, щоб сприяти малому та середньому бізнесам, а умови для його ведення – сприятливі на фоні звільнення від сплати ЄСВ та відтермінування сплати податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити.

Що відомо

  • У міській та обласній адміністраціях анонсували перевірки підприємців та торгових мереж, які, на думку влади, здійснили необґрунтоване підвищення цін на так звану соціальну групу товарів. Такі повноваження на час діє воєнного стану владі на місцях дав уряд. Скаржитись можна на "гарячу" лінію 15:53.
  • Міський голова Рівного Олександр Третяк разом із поліцейськими 8 березня вилучав алкоголь у закладах, на які поскаржились люди. Мер виклав відповідне відео у своєму Facebook.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок