Міноборони Великої Британії: Росія підтвердила використання термобаричних ракет в Україні

Міноборони Великої Британії: Росія підтвердила використання термобаричних ракет в Україні

Міністерство оборони Великої Британії заявило, що Міноборони Росії підтвердило використання в Україні тяжких вогнеметних систем ТОС-1А. Системи використовують термобаричні ракети, які створюють вибухові ефекти.

Про це Міноборони Великої Британії повідомило у Twitter. У відомстві додали, що така зброя має "руйнівний ефект".

Термобаричну зброю називають ще "вакуумними бомбами". Вона всмоктує кисень з повітря для створення більш високотемпературного вибуху, аніж звичайна бомба.

Використання цієї зброї не є незаконним, але викликає спори через сильне руйнування. Якщо країна застосовує її для враження цивільних в населених пунктах, школах або лікарнях, то може бути засуджена за військовий злочин відповідно до Гаазьких конвенцій 1899 та 1907 років.

Що відомо

  • У період із 24 лютого по 8 березня через збройну агресію Росії проти України загинули щонайменше 516 мирних жителів. 908 цивільних отримали поранення.
  • Головний прокурор Міжнародного кримінального суду у Гаазі Карім Хан оголосив про початок розслідування військових злочинів Росії, скоєних проти України.
  • 24 лютого російські війська вторглися на територію України, обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, житлові райони українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Є жертви серед цивільного населення.
  • 24 лютого в Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію.

На початок