На території Рівненщини діють понад 500 блокпостів, про це на брифінгу повідомив начальник Нацполіції області Олексій Камишанський. Частина із них облаштована у містах, а також сотні — між селами. Заступник начальника Рівненського районного управління поліції Іван Теліга в етері “Сьогодні. Головне” на Суспільному пояснив тонкощі перетину цих оборонно-безпекових пунктів.
Блокпост. День
Якщо говорити про денний час, то заступник начальника Рівненського районного управління поліції Іван Теліга називає лише одне правило: виконувати вимоги працівників поліції, тероборони, тобто тих, хто контролює рух на блокпостах.
“У разі, якщо є вказівка від’їхати у сторону для повного огляду — панікувати не треба. Якщо людина не має ніяких проблемних питань, які можуть викликати підозру, немає ніяких зв’язків з Росією як диверсант — можна не переживати, а просто виконувати всі вказівки”, — каже поліцейський.
Читайте також: Війна Росії проти України. День п'ятнадцятий. Онлайн ВАЖЛИВО
Блокпост. Ніч
У нічний час обмежень при перетині блокпостів більше, каже Теліга.
“Ми рекомендуємо водіям вимкнути світло фар, рухатись на габаритах, на увімкнутій аварійці. Також увімкнути світло в салоні, щоб працівник, який здійснює перевірку, бачив, що відбувається. Нічого такого, що могло б принижувати права людей. Це безпека наша і всіх. Прошу з розумінням до цього ставитись, не вступати у конфлікти”, — зазначив Іван Теліга.
Перевірка документів
Наразі не в усіх, хто перетинає блокпости, перевіряють документи, каже поліцейський.
“Перевірки тривають два тижні, тому ті, хто працює на блокпостах, багато машин уже знають. Хтось рухається на роботу, з роботи, у справах. Ми перевіряємо не усі авто, але перевіряємо ті, які потрапили у поле зору як підозрілі. Меншою мірою перевіряємо гумконвої. Щоб не створювати заторів, то на блокпостах здійснюємо обмін інформацією щодо гумконвоїв, щодо людей, які хочуть покинути території на сході і переїхати на захід. Це щоб вони не чекали на блокпостах”, — сказав Теліга
Конфлікти на блокпостах
Конфліктних ситуацій на блокпостах наразі небагато, але вони є, каже поліцейський.
“Більше таких ситуацій не на тих блокпостах, де поліція і тероборона, ветерани ОВС. Більше питань там, де блокпости на в’їздах і виїздах в села. От там є проблемні питання. Перевіряють всі машини, жителі обурюються, що цивільна людина його перевіряє. Але у нас воєнний стан, тому перевірки потрібні для безпеки регіону і треба ставитись до цього з розумінням. Ніхто не хоче зробити гірше для своєї громади, для свого села”, — розповів Теліга
Про перевезення зброї
Прискіпливіше перевіряють водіїв, які мають зброю та боєприпаси.
“Зараз багато людей рухаються зі зброєю. Якщо є всі документи — тут питань нема. Є факти, що недостатньо документів або вони прострочені — тоді ми дивимось по людині, хто це, звідки, з якою метою. Є такі факти, що ми зброю і вилучаємо. Втім, у разі виявлення прострочених документів на нарізну чи гладкоствольну зброю, але якщо у людини був дозвіл — ми ставимось із розумінням і людина зі своєю зброєю їде далі”, — сказав заступник начальника райуправління поліції.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram