У Хмельницькому волонтерки наліпили понад 20 тисяч вареників для тих, хто потребує їжі

У Хмельницькому волонтерки наліпили понад 20 тисяч вареників для тих, хто потребує їжі

У Хмельницькому волонтерки наліпили понад 20 тисяч вареників для тих, хто потребує їжі
Фото: Суспільне Поділля

20 тисяч вареників, 3 тисячі голубців, сотні штрудлів та бутербродів за 5 днів приготували жінки в Хмельницькому. Вони щодня збираються в освітньому просторі на вулиці Подільській. Готову їжу постачають у пункти харчування військовослужбовців, на блокпости, у військові шпиталі, транзитні евакуаційні потяги, які проїжджають через Хмельницький. Подробиці Надія Куриляк розповість.

Волонтерка Олена працювала тренером з гімнастики, Надія викладає українську мову, літературу і зарубіжну літературу, Олена - фінансовий директор великої турецької компанії , яка виготовлятиме в нашій країні байрактари. Усіх об'єднало волонтерство. Тепер у класах, в яких до війни був освітній простір і де навчались діти, жінки готують їжу для військових та переселенців. Щодня тут ліплять тисячі вареників, голубців та струдлів, розповідає Лара Худенко, яка координує цей процес: "Впродовж минулого тижня за 5 днів люди наробили близько 20 тисяч вареників, 3 тисяч голубців, тисячу струдлів, які ми зготували і відправили на потреби військових і переселенців, всіх, в кого була у цьому потреба".

Спочатку готували їжу для переселенців, які зупинялись у освітньому просторі на нічліг, розповідає Лара: "Ми зробили оголошення і були просто шоковані, скільки прийшло людей. Спочатку 50, потім 80. Зараз в нас близько 120 людей, які приходять і допомагають періодично".

Ті, хто не мають змоги допомагати власноруч, приносять продукти та начинку для вареників і голубців. Більшість жінок приходять сюди щодня, розповідає волонтерка Надія. Каже, тут вона відчуває себе потрібною: " З першого дня я тут працюю, перекваліфікувалася на ліплення вареників. Я відчуваю, що я роблю справу, і мені це подобається. Ми допомагаємо, чим можемо, нашим збройним силам і віримо в перемогу".

За одним із столів жінки ліплять голубці. Серед них дві Ірини: одна з Хмельницького, інша приїхала з Білої Церкви: "Наші діти зустрічаються. Так ми і познайомились. Ми добу їхали. Це все ми робимо і для себе також, бо вдома сидіти не вихід. Ми сюди прийшли, попрацювали - і на душі легше".

Жінки кажуть, що приготовані ними вареники чи голубці - це не просто страви, це спосіб висловити підтримку захисникам України.

"Для нас зараз найголовніше - це перемога. Мені дівчата казали, що треба відпочити, а я кажу, що ні, бо там хлопці на передовій без відпочинку. Я навіть в своєму житті не знала які ми сильні", - каже волонтерка Олена.

Готову їжу везуть військовослужбовцям, на блокпости, у військові шпиталі, передають у транзитні потяги, які евакуюють людей та годують переселенців, які приїздять у Хмельницький, розповідає волонтерка Ірина.

Волонтерки кажуть: відчувають себе потрібними, особливо у цей час. Працюють всі, незалежно від віку та професії.

На початок