Військовий шпиталь Запоріжжя отримав обладнання, що розширить спектр медичної допомоги пораненим

Військовий шпиталь Запоріжжя отримав обладнання, що розширить спектр медичної допомоги пораненим

Військовий шпиталь Запоріжжя отримав обладнання, що розширить спектр медичної допомоги пораненим
Фото: Суспільне Запоріжжя

Запорізький військовий шпиталь отримав Лапароскопічну стійку та рентген-апарат Дугу. Першу надав Запорізький державний медичний університет, другий – німецька клініка Asklepios KLINIKUM UCKERMARK.

Про це Суспільному повідомив ординатор хірургічного відділення шпиталю Алі-Шах Фавад Гохарович.

Він розповідає, що отриманий портативний рентген апарат, дозволить розширити спектр медичної допомоги пацієнтам шпиталю:

"Особливо в такий важкий воєнний період, коли в нас поранені з вогнепальними переломами, з наявністю сторонніх тіл, і нам вкрай необхідна візуалізація, бо знаходити це все наосліп, самі розумієте, дуже складно. Тому завдяки ось цьому апарату ми тепер зможемо надавати більш кваліфіковану медичну допомогу нашим пораненим і взагалі цивільному населенню в мирний час".

Доцентка кафедри військової медицини ЗДМУ Олена Пономаренко каже, що вони разом із хірургами та травматологами перебувають тут 24/7:

"Допомагаємо молодим оперувати наших хлопців, тому потрібно дуже обладнання, інструментарій. І ВНЗ (ЗДМУ – ред.) долучився до цієї пропозиції, надав лапароскопічну стійку, яка дуже потрібна для ургентних втручань, для ендоскопічних втручань з метою діагностики поранень".

Хірург Владислав Дергалюк у шпиталі працює два роки. Каже: з початком повномасштабної війни Росії проти України до нього поступають цілодобово різної ступені складності:

"Пацієнти з політравмою, дуже багато специфічних поранень, поранення м’яких тканин, поранення кісткової тканини, судинних поранень дуже багато. Дуже складно, дуже складно нашим хлопцям, тому і складно нам, але коли ми оперуємо їх, коли дивимося в очі цим хлопцям, розуміємо, що їм там набагато складніше ще. Тому ми тут намагаємося зробити максимально все, що ми можемо", каже Владислав Дергалюк.

Як раніше повідомляло Суспільне, 28 січня договір про співпрацю підписали керівники Запорізького військового госпіталю та Запорізького державного медичного університету. В рамках цієї співпраці залучають професорів і викладачів університету до підвищення кваліфікації лікарів шпиталю.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок