Пацієнти Хмельниччини продовжують отримувати послуги гемодіалізу

Пацієнти Хмельниччини продовжують отримувати послуги гемодіалізу

Пацієнти Хмельниччини продовжують отримувати послуги гемодіалізу
Фото: Суспільне Поділля

Не переривають процедури під час повітряної тривоги пацієнти гемодіалізної служби Хмельниччини. Наразі в області працює відділення гемодіалізу в обласній лікарні, а також філії у містах Кам’янець-Подільський, Шепетівка, Старокостянтинів, Славута та Дунаївці, які обслуговують 210 хворих. Працює відділення амбулаторного гемодіалізу й у Хмельницькій міській лікарні. Там обслуговуються 59 пацієнтів, каже його завідувач Віталій Онуфран. Як працюють гемодіалізні відділення під час війни, Суспільне дізнавалося.

Леонтій Кочмар на процедуру гемодіалізу до обласного центру доїжджає з села Варівці Городоцької громади. Чоловік каже: поки все спокійно, їх довозять машиною швидкої допомоги. За його словами, на ранкову зміну вже о 7.30 потрібно бути на процедурі гемодіалізу: "Заїжджають в село, мене забирають, інші сідають. В основному, всі з міста Городка, одна жінка з Лісоводів, підбирають всіх, везуть сюди і назад. Ми приїжджаємо в понеділок і четвер на другу зміну, в п’ятницю – на першу".

У разі сигналу повітряної тривоги, говорить Леонтій Кочмар, пацієнти від переривання процедури гемодіалізу, зазвичай, відмовляються: "Ми вирішили, що кожен вирішує сам, чи йому відключатись, чи не відключатися. Нам запропонували, що можна спускатися вниз. Але багато підписували заяви, що спускатися не будуть, будуть лежати тут".

Лікар-нефролог діалізної зали Анна Хлівненко каже, що у відділені обслуговуються більше 60 пацієнтів з різних районів області. Відтепер серед пацієнтів є вимушені переселенці: "Цифра ця змінюється щодня. Одні переселенці приїжджають тільки на один діаліз, і продовжують їхати на Львів або за кордон, інші залишаються тут".

Початок і закінчення роботи відділення поставлено так, аби під час комендантської години пацієнти могли дістатися на діаліз, а потім потрапити додому, розповідає завідуючий центром екстракорпоральної детоксикації і гемодіалізу Сергій Одолінський: "Зараз, враховуючи, що почастішали повітряні тривоги, то змушені перейти в режим, рекомендований інститутом нефрології: зменшити кількість процедур на тиждень до двох, щоб зменшити частоту транспортування. І менше наражати людей потрапити на небезпеку".

Хмельничанка Єлизавета Кандалюк на процедуру гемодіалізу дістається до Хмельницької міської лікарні з мікрорайону Ракове: "Я в третій зміні, і виходить, що сюди я доїжджаю тролейбусом, є чим доїхати. А назад, навіть якщо мене раніше викликають і в 19.40 мене відключають, я виходжу, то нічого не іде. Тільки викликати потрібно таксі".

Для пацієнтів відділення амбулаторного гемодіалізу Хмельницької міської лікарні змінився режим роботи, каже завідувач цього відділення Віталій Онуфран: "Зараз ми тільки запускаємо відділення о шостій, і пацієнти наші добираються на 6.30, на 7. Тобто вже, фактично, на годину пізніше підключаємо наших пацієнтів. Відповідно, і відключаємо, і третю зміну так само. Проблема, тому що треба швидше відключити, до 8 години вечора, бо з 9-ї години вже комендантська година".

За словами Віталія Онуфрана, попри воєнного стану, відділення намагається дотримуватись штатного режиму.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди