Україна візьме участь у Венеційській бієнале попри війну з Росією

Україна візьме участь у Венеційській бієнале попри війну з Росією

Україна візьме участь у Венеційській бієнале попри війну з Росією
Архітектурна студія "Форма"

Куратори українського павільйону відновили роботу над проєктом і представлятимуть Україну на 59-ій Венеційській бієнале. Про це повідомили під час відеоконференції з організаторами та міжнародними кураторами – передає YourArt.

24 лютого команда павільйону оголосила про зупинку своєї роботи над проєктом через повномасштабне вторгнення Росії на територію України. Проте команді вдалося евакуювати фрагменти роботи "Фонтан виснаження: Висока вода" з Києва, а решту проєкту команда планує відтворити у Венеції.

"У такі часи присутність України на виставці важлива як ніколи раніше. Коли Росія заперечує саме право на існування нашої культури, ми мусимо продемонструвати світові наші досягнення", — коментують куратори павільйону Марія Ланько, Лізавета Герман і Борис Філоненко.

Україна візьме участь у Венеційській бієнале попри війну з Росією
Павло Маков і "Фонтан виснаження". The Naked Room

На думку кураторів, шанс представити Україну на Венеційській бієнале роботою Павла Макова допоможе Україні отримати власний голос і боротися з російською агресією не лише на території своєї країни, а й у міжнародному культурному просторі.

  • Венеційська бієнале (La Biennale di Venezia) — одна з провідних виставок сучасного мистецтва, яка відбувається раз на два роки. У рамках бієнале проводяться також Венеційський кінофестиваль та Венеційський фестиваль архітектури. Україна бере участь у бієнале з 2001 року.
  • У вересні 2021 року повідомили, що український павільйон на 59-ій Венеційській бієнале називатиметься "Фонтан виснаження. Висока вода". Його створять художник Павло Маков та куратори Лізавета Герман, Марія Ланько і Борис Філоненко, які виграли конкурс Міністерства культури та інформаційної політики.
  • У червні 2021 року президент Венеційської бієнале Роберто Чікутто та художня директорка Сесілія Алемані оголосили, що наступна виставка матиме назву "Молоко снів", яку взято з дитячої книги художниці-сюрреалістки Леонори Керрінгтон (1917-2011). Захід має пройти з 23 квітня по 27 листопада 2022 року.
  • У центрі уваги 59-ої Венеційської бієнале будуть три теми: зображення тіл та їх метаморфози, відносини людей і технологій, зв'язок між тілами та Землею.
  • У січні 2022 року у Києві презентували проєкт "Фонтан Виснаження. Висока вода" для українського павільйону на 59-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва.

Читайте також

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад