"Три дні на захоплення Харкова": СБУ допитала полоненого військового РФ

"Три дні на захоплення Харкова": СБУ допитала полоненого військового РФ

"Три дні на захоплення Харкова": СБУ допитала полоненого військового РФ
Служба безпеки України

Служба безпеки України допитала начальника взводу російської армії, якого після вторгнення в Україну взяли у полон. З його слів, на захоплення Харкова їм дали три дні.

За даними СБУ, чоловік на відео — один із перших російських полонених, який зізнався, що їхав не на "навчання", як кажуть багато інших полонених, а на війну в Україну. На питання, у якості кого Росія відправила його до України, відповів "як миротворця".

Зі слів військового РФ, на захоплення Харкова окупантам дали три дні. Він підтвердив, що отримав наказ обстрілювати житлові будинки.

"Була команда захопити місто Харків, окупувати всі основні дороги, перекрити виходи цивільних і зайняти місто. Також мали дозвіл відкривати вогонь при вчиненні спротиву і по всіх жителях міста", — говорить полонений начальник взводу.

"Казали взяти місто і чекати на подальші завдання. Подальші завдання — наступати далі по території й брати інші міста", — сказав офіцер.

Збройні сили України схопили військового РФ після артобстрілів, коли той опинився у лісі: "Здався сам їм у полон". За словами затриманого, з його взводу залишилися двоє, включно з ним.

Суспільне Харків збирає усю оперативну інформацію про ситуацію у місті та регіоні. Посилання на наш Telegram-канал, яке можна поширити https://t.me/suspilnekharkiv

На початок