На Хмельниччині при костьолі живе 100 внутрішніх переселенців

На Хмельниччині при костьолі живе 100 внутрішніх переселенців

На Хмельниччині при костьолі живе 100 внутрішніх переселенців
Фото: Суспільне Поділля

У костелах, спортивних школах, міських квартирах та навколишніх селах розміщують вимушених переселенців у Красилівській територіальній громаді Хмельниччини. Про це говорить Красилівський міський голова Неоніла Островська. Скільки всього вимушених переміщених осіб нині є у територіальній громаді, каже, назвати складно, адже частина переселенців ще не зареєструвалися, а частина ночують лише одну ніч і їдуть далі.

На сніданок - яйця відварні, каша молочна пшоняна, вареники з капустою, ковбаса нарізана, масло, чай хліб. Частину продуктів купують самі, частину приносять волонтери, каже кухарка костьолу "Пресвятого серця Ісуса" Лєна: "Від 50 до 100, щодня кількість коливається, коли люди приїжджають, ніч ночують, від’їжджають, наступні приїжджають. Є такі, що постійно тут проживають, а є такі, що просто транзитом".

В Сумах загинули близькі люди, говорить вимушена переселенка з Сум Тетяна: "Неподалік два будинки повністю зруйновані. Вісім чоловік загинули, двоє дітей. Це все наші близькі, знайомі. У нас все добре, в нас кімнати, все необхідне є. Люди допомагають продуктами і речами, бо ми виїхали у чому були, з собою взяли тільки документи і кота".

Рятувалися з дітьми 9 і 1,5 років, говорить вимушена переселенка з Макарова Київської області Надія: "Вчора проривалися, як могли, бо в школу до директорки в кабінет влучило. Страшно, звісно, дітей рятуємо. Дівчинка 9 років, і хлопчик рік і чотири місяці. Мені було страшно, коли я виїжджала, там, де стріляють".

Коли кімнати заповнені, люди сплять на матрацах, постелених на підлозі, каже координаторка для переселенців при костьолі Дарина: "Приймаю дзвінки, розподіляю людей, де жити, наскільки вони можуть залишатися. В нас так є, що люди приїжджають просто на ніч. Або можуть залишитися до кращих часів. В нас тут є умови, кімнати. Приймаємо по кімнатах на постійно. Але якщо є заїзд 60 людей, 80 людей, ми всіх розселяємо. В кімнатах ми всіх розподілити не можемо, то тоді приймаємо на матрацах. Завезли вчора матраци, тоді в нас виходить більше 120 місць, що ми можемо прийняти. Хоча в нас 30 людей живе постійно".

До сповіді і причастя приходять православні, говорить настоятель костьолу Матвій: "Не всі, звичайно, приходять на службу, але багато запитує, чи можна, переважно православні. Я їм пояснюю, що так, можете сповідатися, можете причащатися, можете бути на службі. Деякі перший раз це чують, думали, що це неможливо".

За словами Красилівського міського голови Неоніли Островської, людей селять як в місті, так і в будинках навколишніх сіл територіальної громади: "Ті, що зареєструвалися – майже тисяча переселенців, офіційно зареєстрованих. Але ми знаємо, що наше місто стало прихистком для тисяч і тисяч мешканців з інших місць, де зараз є дійсно бойові дії. Це родичі, це знайомі. Поселяються в пустуючи квартирах. Можливо, хтось десь тимчасово від’їхав. Будинки по старостатах, ми дали клич всім".

В Красилові відкрили п’ять пунктів прийому гуманітарної допомоги, говорить Неоніла Островська.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди