Понад двісті тисяч жителів Рівненщини підписали звернення до НАТО щодо закриття неба над Україною

Понад двісті тисяч жителів Рівненщини підписали звернення до НАТО щодо закриття неба над Україною

Понад двісті тисяч жителів Рівненщини підписали звернення до НАТО щодо закриття неба над Україною
Фото: Рівненська ОДА

На Рівненщині 221 739 жителів підтримали підписами звернення президента Зеленського до НАТО щодо закриття неба над Україною. Такі дані станом на восьме березня 2022 року опублікував у Facebook голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

У розрізі районів активність жителів Рівненської області виглядає так:

  • Рівненський район – 96 031;
  • Сарненський район – 56 539;
  • Дубенський район – 47 504;
  • Вараський район – 21 665.

Збір підписів організовують волонтери, місцеві органи влади, лідери громад – усі небайдужі люди. Систематизують дані районні військові адміністрації, – додав голова Рівненської обласної військової адміністрації.

"Коли буде оголошено завершення голосування, ми відправимо бланки до зібраних підписів з усієї країни. Розраховуємо, що Північноатлантичний альянс почує голоси мільйонів простих українців, які прагнуть одного - миру та незалежності на своїй землі", – зазначив Віталій Коваль.

Що відомо

  • Від 5 березня до збору підписів долучаються у всіх територіальних громадах області. Підписи збирають скрізь – на вулицях, у магазинах, установах, храмах та укриттях.
  • Президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустріч із сенаторами Конгресу США закликав ввести "безпольотну зону" над Україною для російської авіації.
  • Президент Зеленський заявив, що саміт НАТО 4 березня був слабким, а сам Альянс фактично дав "зелене світло" для подальших обстрілів з боку РФ, оскільки відмовився закривати небо надо Україною для російської авіації.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.
  • Росія використовує повітряно-космічні сили для атак українських міст та населених пунктів, тому питання щодо закриття неба над Україною треба вирішити за декілька днів, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок