ФІФА дозволила легіонерам з України і Росії розірвати контракт з клубами без наслідків

ФІФА дозволила легіонерам з України і Росії розірвати контракт з клубами без наслідків

ФІФА дозволила легіонерам з України і Росії розірвати контракт з клубами без наслідків
ФК "Шахтар"

Що це означає.

ФІФА ухвалила рішення, яке дозволяє легіонерам, що виступають у чемпіонатах України та Росії, розірвати контракти в односторонньому порядку. Про це повідомляє пресслужба організації.

У світовому футболі відбулися одразу низка подій, пов'язаних із повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Чемпіонат України пішов на вимушену перерву, тоді як щодо команд з Росії ФІФА та УЄФА ухвалили рішення про повне відсторонення від міжнародного футболу.

Читайте також: Росію повністю відсторонили від міжнародного футболу рішенням ФІФА та УЄФА

Після повного відсторонення Росії від міжнародного футболу до ФІФА почали звертатися з проханням щодо іноземних гравців, які виступають у чемпіонатх. Зокрема, прохання стосувалося дострокового розірвання контрактів з російськими клубами без виплати компенсації.

У підсумку ФІФА ухвалила комплекс рішень, які вносять тимчасові зміни у правила трансферів футболістів. Зокрема, вони стосуватимуться і легіонерів, які виступають у чемпіонаті України.

  • Контракти з легіонерами, що виступають у чемпіонаті України, призупинені до 30 червня 2022 року. Це означає, що ці футболісти можуть підписати контракти з іншими клубами та бути зареєстровані у будь-якій іноземній асоціації, незалежно від того, відкрите чи закрите трансферне вікно.
  • Іноземним гравцям та тренерам, що виступають у чемпіонаті Росії, надано час до 10 березня домовитися про розірвання контракту. Якщо ж цього не відбудеться, то після 10 березня футболісти мають право призупинити свої контракти з російськими клубами та підписати договори з іншими.
  • Дедлайн реєстрації в новому клубі для легіонерів з України та Росії - 7 квітня 2022 року. В іншому випадку вони залишаються на контрактах у своїх клубах і не зможуть закінчити сезон в іншому.
  • Щодо іноземних клубів, то вони не можуть підписати більше двох футболістів з команд чемпіонатів України та Росії.

Водночас, ФІФА поки що не ухвалила рішення щодо долі поєдинків плей-оф відбору чемпіонату світу-2022. Раніше Україна зверталася із запитом перенести матчі на червень.

Читайте також: Україна попросила ФІФА та УЄФА про перенесення матчу плей-оф відбору ЧС-2022

Як міжнародний спорт реагує на повномасштабне вторгнення РФ

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо