"Готові приймати дітей з інших регіонів" — начальник служби в справах дітей у Львівській області

"Готові приймати дітей з інших регіонів" — начальник служби в справах дітей у Львівській області

"Готові приймати дітей з інших регіонів" — начальник служби в справах дітей у Львівській області
Суспільне

Львівщина ще може приймати дітей та мам з дітьми з інших регіонів. Для цього планують залучати зокрема сім’ї в районах. Про це Суспільному розповів начальник служби в справах дітей Львівської обласної адміністрації Володимир Лис.

"На сьогодні ми ще маємо потенціал у наших закладах. Ми ще не задіювати сім’ї в районах. Люди готові брати дітей, готові розміщувати в себе мам з дітьми, і ввечері ми спілкувалися, у сусідів є потенціал. Хто хоче і має бажання, може виїхати з нами за межі області чи України", — сказав Володимир Лис.

За його словами, також на Львівщині є певна кількість місць для дітей з особливими потребами. Допомагають з логістикою у області волонтери. Вони допомагають дістатися дітям з батьками з вокзалу до автобусів або до місця перебування.

"Поки що держава може своїми силами забезпечити дітей в закладах, але дуже велий дух піднесення. Люди кожен хоче допомогти, кожен на свому місці хоче нести свою цеглинку в ту нашу перемогу загальну, над якою ми працюємо. І старші люди, і менші, і молоді — кожен приходить, говорить: "Чим ми можемо бути корисні, чи треба одяг, чи треба з дітьми побачитися. І з таким піднесенням ми обов‘язково переможемо", — розповідає начальник служби в справах дітей Львівської обласної адміністрації Володимир Лис.

Щоб дізнатися чого найбільше потребують діти з інших регіонів, які приїжджають на Львівщину, Володимир Лис радить звертатися до гуманітарного штабу:

"У нас є гуманітарний штаб, через який можна дізнаватися, у чому є потреба, і ми даємо заявку, відповідно до якої нам роблять збір. Не треба хаотично це робити...Бо потім люди приносять, і ми не знаємо, як то правильно розподілити".

За його словами, краще працювати через волонтерські організації або ж звертатися просто у гуманітарний штаб. Це допоможе уникнути скупчення непотрібних речей.

Що відомо

  • Неповнолітні діти не можуть самостійно перетинати кордон з Польщею. Але кожна ситуація індивідуальна. Про це у інтерв'ю розповів начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПС України Ігор Матвійчук.
  • За його словами, діти можуть перетинати кордон у супроводі батьків, бабусь, дідусів або рідних тітки чи дядька. Значно проблемніше, коли кордон перетинають у супроводі сусідів чи знайомих.
  • Від початку повномасштабного вторгнення Росії на Львівщину приїхали понад 110 тисяч людей. Зокрема, в область доправили понад тисячу дітей з дитячих будинків, сиротинців, інтернатів та спецзакладів різних областей.
  • Про це під час брифінгу повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
  • У Львові створили центр надання психологічної допомоги українцям: що про це відомо.

Читайте також

Тринадцятий день вторгнення РФ: ситуація на Херсонщині. ТЕКСТОВА ТРАНСЛЯЦІЯ

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

На початок