Російські військові поширюють агітаційні листівки на Сумщині

Російські військові поширюють агітаційні листівки на Сумщині

Російські військові поширюють агітаційні листівки на Сумщині

У Бурині, що на Сумщині, 7 березня близько 12 години пройшла колона російської військової техніки. З неї, за словами місцевих мешканців, військові розкидали агітаційні листівки, де вказано, як діяти людям, якщо вони зустрічають російських військових. Крім того, використовують лозунги "Російський солдат вам не ворог. Скоро все закінчиться" та закликають містян "жити разом".

Також, на телефони місцевих мешканців приходили повідомлення користувачам мобільної мережі "Lifecell", серед іншого з таким змістом: "Разом, як і 76 років тому, звільнимо країну від нацистів".

Політологиня Андріана Костенко говорить, що такі дії типові, коли ворог зазнає нищівних втрат на фронті. Тоді ж він вдається до пропаганди та брехні.

"Жодна армія світу не зможе перемогти згуртовану націю. Це чудово розуміють у Кремлі. Тому, поряд із воєнними операціями російські окупанти розгортають інформаційні. Наразі Росії не вдалося захопити українське інформаційне середовище. Фейки в соціальних мережах також не дають свого результату. Працювати у соціальних мережах не вдається, бо ворогу не вистачає ресурсів. А читачі соціальних мереж навчилися швидко розвінчувати фейки. Тому ворог вирішив звернутися до найстаршої цільової аудиторії, до людей похилого віку", - говорить Андріана Костенко.

Метою розповсюдження листівок є зменшити опір населення, дезорієнтувати, переконати, що нас "звільняють", поширити російські наративи про нацистську владу, додає політологиня. Подібні листівки російські окупанти поширювали у 2013 та 2014 рр. в Криму та на Донбасі.

"Переконана, що зараз це не спрацює. Спроба використовувати "відпрацьовані" технології 2013-2014 років свідчать про нездатність ворожого російського командування реально оцінювати ситуацію в Україні. Сьогодні, навіть старше покоління не будуть сприймати ці вкиди, оскільки всі розуміють, що російський солдат - окупант і ворог", - додала Андріана Костенко.

Що відомо

  • За 10 днів війська РФ зруйнували значну частину Охтирки.
  • Тростянець залишається окупованим російськими військами. Вони грабують місто, розстрілюють місцевих мешканців, блокують надання допомоги.
  • У Лебедині на Сумщині російські військові авіаударом знищили хлібзавод.
  • У Сумах внаслідок обстрілів російськими військами була пошкоджена Котельня Північного Промвузла та понівечені приміщення ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище ВПУ № 16", та ДПТНЗ "Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг № 24".

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок